Engelli Kızlarını Fuhuşa Sürükleyip Tehdit Yoluyla İnsanlardan Para Koparmaya Çalışan Anne ve Babanın Akılalmaz Oyunu

571PAYLAŞIM

Bir anne ve baba tecavüze nasıl göz yumabilir?

Nejla Çakmakoğlu, 8 Mart tarihinde kaybolan 14 yaşındaki kızı Ayşenur'u bulma umuduyla Esra Erol'un kapısını çaldı. Tabii bu sıradan bir kayıp vakası değildi. Biz de sizlere ağzınızı beş karış açık bırakacak olayı anlatmak istedik.

En başta şunu söyleyelim: Nejla hanımın bütün çocukları bir de torunu dahil hepsi devlet koruması altında. Ayşenur da yurtta kaldıktan bir süre sonra kaçıp annesinin yanına gitmiş.

Şu anda devlet korumasında olması gereken bu kız çocuğu 8 Mart günü kafeye gidiyorum diyerek evden çıkmış ve bir daha da izine rastlanmamış.

Bu çocuklardan en büyüğü Merve'nin %50 zihinsel engelli raporu var ve 20-21 yaşlarındayken bir erkekle kaçmış ve hamile kalmış. Bu durumun ardından evlenmek isteseler de devlet tarafından Merve'nin evlilik yapamayacağı rapor edilmiş.

Merve de küçükken birçok defa evden kaçmış ve birçok kere istismar edilmiş. Buradan sonra Merve'nin durumunun öğrenilmesiyle birlikte işler biraz karışıyor.

Merve'nin daha önce Önder Özer isimli bir adamın evinde çocuğuyla birlikte 15 gün boyunca kalmış. Ailesi de bununla ilgili herhangi bir şey yapmamış. Ayşenur da kaybolunca Önder Özer'in yanında olduğundan şüphelenmişler. Önder, Ayşenur için eve görücü bile getirmiş.

Merve'nin istismar edildiği ortaya çıkınca Nejla'yı tanıyan birçok insan telefonla bağlanarak Nejla ve ailesinin bir çete olduğunu, sadece Merve'nin cinsel istismar meselesiyle ilgili 20 dosyadan yaklaşık 100 kişinin cezaevinde yattığını söyledi.

Nejla ve eşi, kızları Merve'yi birçok erkekle tanıştırarak kızlarını fuhuşa sürükleyip, birliktelik olduktan sonra da "kızıma tecavüz ettin, cinsel istismarda bulundun!" diyerek insanlardan para istemiş. Para vermeyenleri de şikayet etmiş. Böylelikle onlarca dosya açılmış.

Anlayacağınız anne ve baba zihinsel engelli kızlarını mağdur edip üzerinden tehdit yoluyla para kazanıyormuş.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kevinmask

Herkes mi salakmış anasını satayım 100 kişi var olayın içinde 20 tane dosya falan olum kimse mi şüphelenmemiş ne asalak g.tverenlersiniz.

dincer-kok

gündüzleri kanalizasyonda çalıştırın, akşamları cezaevlerinde çalışsın. uyumasın, gün gün uyanık kalsın yaptıkları aklına gelsin,

suspicious

14 yaşında çocuğun yüzünü niye gösteriyorlar? bu anne babayı neden hala yaşatıyorlar misal?

memolimemolimem

Bu hayatlar bir yana, her nekadar ülkenin gercekleri olsada, kizdirip kizdirip insanlarin gözlerine sokarak prim yapanlarda en az bunlar kadar les... Neresinden tutarsaniz elinizde kaliyor...

kuzu02

Sabıkası arşa çıkmış, çevresi ailesi ne olduğunu biliyor ve hiç umursamadan rahat rahat televizyona çıkıp mağduru oynuyor! Cehalet değil başka bir şey bu. İzahı asla mümkün olamayacak bir şey.

Görüş Bildir