Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Endonezya'da Kıyıya Vuran 15 Metre Boyundaki Gizemli Yaratık Bilim Dünyasını Ayağa Kaldırdı!

-
Abone ol

Gizemli yaratıklarla alakalı dedikodulara denk gelmişsinizdir mutlaka.

Ne oldukları bilinmeyen ve daha önce rastlanmamış bir gizemli yaratığın, bir şekilde ortaya çıkarıldığı haberlerini okumuşsunuzdur.

Bu 'gizemli yaratıklar' ile ilgili ortaya atılan haberlerin birçoğu asparagas olsa da bu kez elimizde gerçek bir gizemli yaratık var!

Türünün ne olduğu bilinmeyen ve Endonezya kıyılarına vuran bu yaratığın boyu tam 15 metre uzunluğunda.

Deniz yüzeyinde yaratığı keşfeden kişi tarafından ilk önce gemi batığı sanılsa da bir zamanlar canlı olan ve bulunduğu bölgeyi kana bulayan bu yaratığın, ne olduğu bilinmiyor.

Yaratığın, dev bir deniz anası, balina cesedi ya da kalamar olduğu gibi söylentiler olsa da kesinleşmiş bir bilgi halen yok.

Yaratığın bulunmasından sonra ne olduğuna dair hiçbir geçerli açıklama yapılamayınca da, tüm dünyadan bilim insanları bu canlıyla ilgili bilgi alma yarışına girdi haliyle.

Bilim insanlarının yaratığa bu denli ilgi göstermelerinin asıl sebebi, Endonezya'da bulunmuş olması.

Çünkü yakın zamanda, Endonezya'da insanların yaşamadığı bölgelerde, daha önce türüne rastlanmayan birçok canlı türü keşfedilmiş ve bilim dünyası için yepyeni keşifler yapılmıştı.

Bulunduğunda çürümüş halde olan gizemli yaratıktan doku örnekleri alan uzmanlar, bu örnekleri laboratuvarda inceleyecekler.

Çıkan sonuca göre de 15 metre uzunlukta olabilecek kadar büyüyen bu yaratığın ne olduğu tespit edilecek.

Daha önce rastlanmayan bu canlıyı görmek için bölgeye akın edenler sadece bilim insanları da değil.

Yaratığı görmek, fotoğraflamak ve video çekmek için bölgeye yüzlerce normal insan da gitmiş.

Çekilen videolardan bir tanesi de şu:

Bakalım, bu yaratıkla alakalı gizem perdesi ne zaman aralanacak...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
runafes

"normal insan"

sagan

Kedidir kedi. :D

sagan

Atcanavarı da olabilir. :D

sudepalali

yemek yiyodum midem bulandı aq

karayel2009

altta birisi benim düşündüğümü yazmış ama tekrar edeyim. dev mürekkep balığı...ayağa kaldırdı... filan abartmışsınız gereksiz yere.

mr.karo

Eğer bir deniz canlısıysa ve henüz keşfedilmemişse açık ve derinlerde sularda yaşıyor olması gerekirdi diye düşünüyorum. Eger açıkta ve derinde yaşıyorsa kıyıya vurana kadar kanı nasıl tükenmemiş ? Çünkü gördüğüm kadarıyla kıyıya vurduktan sonra kanamaya devam etmiş ancak kıyıya vurması için öncelikle ölmesi gerek. Arada bir kaç küçük olasılık da var tabi ama kıyıya vurdugu yerde o kadar kan olmasını açıklayacak olasılıklar çok küçük. Eger denizden gelmediyse havadan düşmüş olabilir, bu da akla bir ufo teorisi getirir ki yine uçuk bir ihtimal. Uçuk kaçık olaylar. Burası Dünya..

umit-akinci1

Kıyıya vurmuş balina de geç.

Görüş Bildir