Görüş Bildir
Haberler
Emekli Amirallerin Bildirisini Yayımlayan Zihni Çakır: 'Yayımlanmadan Önce AKP'li Bir Bakana da Gönderildi'

Emekli Amirallerin Bildirisini Yayımlayan Zihni Çakır: 'Yayımlanmadan Önce AKP'li Bir Bakana da Gönderildi'

Emekli amirallerinin açıklamasını yayınlayan Avaztürk Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır, metnin kendilerine gelmeden önce bir AKP'li bakanın eline ulaştığının kendisine söylendiğini ileri sürdü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Emekli 104 amiralin bildirisini ilk yayımlayan Avaztürk Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır, Halk TV'de yayımlanan 'Haberaktif'te açıklamalar yaptı. 

Çakır, 104 emekli amiralin imzaladığı metin herhangi bir yerde yayımlanmadan önce şu an kabinede görev alan bir bakana gönderildiğini ileri sürdü. 

Hangi bakana gittiğini de bildiğini söyleyen Çakır, bakanın ismini açıklamak istemediğini kaydetti.

Çakır, 'Neden bu metin bir AKP'li bakana gönderilmiş?' sorusunu, 'Bir darbe çağrışımı yaptığını düşündükleri için göndermişler' diye yanıtladı.

"Hiçbir hamle gelmeyince haberi aktif ettim"

Çakır,  'Siz AKP'den ya da Saray'dan birilerine ulaşmaya çalıştınız mı?' sorusuna ise 'Cumhurbaşkanlığı'na yakın birilerine aktardım. Bana bu metni gönderen kaynağın benden önce de şu an kabineden olan bir bakana gönderdiğini söyledi. Ben metnin elinde olduğunu düşündüğüm için acaba sosyal medyadan bir uyarı yapar mı diye bekledim ama hiçbir hamle gelmeyince, haberi teyit ettikten sonra aktif ettim' yanıtını verdi. Zihni Çakır şunları kaydetti:

'AvazTürk'ün bu metni yayınlamasının altında herhangi bir kurum yada kişiye kumpas amacı yoktu. Bildiri metninin bana geldiği saati savcılık ifademde de anlattım. 23.10'da bu metin bana geldi. 23.27'de AvazTürk'ün haber paneline yükledim. Pasife aldım çünkü net olarak teyit etmem gerekiyordu. Kaynaklarımla görüştüm. Teyidini aldım. 23.40'da yayınladım. son kaynağımla görüşmem bittikten sonra 23.50 sularında sosyal medyadan paylaştım.

Bildirinin altındaki tarihin 6 Nisan olduğunu söylendi. Semih komutan kendisine gönderilen metinde Yüce Türk Milletine ifadesi olmadığını söyledi. Bildiriyi okuduktan sonra imzalamaktan imtina eden 3 tane kaynağım var benim. Bunlardan birisine ulaşabildim ve görüştüğümde kendisine bildirinin 17.00 sularında geldiğini, bildirinin AvazTürk'te yayınlanan metinle birebir aynı olduğunu, hatta 17.00 sularında kendisine bildiri geldiğinde bu bildirinin gece yarısından sonra yayınlanacağını bizzat bana iletti.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
6
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın