Ellerine Çivi Çakarak Çarmıha Gerilmekten Vücuda Şiş Geçirmeye Kadar Dünya Üzerindeki En İlginç Dini Ritüeller

1PAYLAŞIM

Kendini çarmıha germek çok uç bir ritüel olsa gerek... 😱

Ma Nene ritüeli, Endonezya'da yaşayan Toraya halkına özgü bir gelenektir.

Bu ritüelde mezarlar açılır ve ölüler tabutlarından çıkarılır. Ölen kişinin tüm bakımları yapılır ve güzel kıyafetler giydirilir. Tüm akrabalar bir araya gelir ve ölü beden ailesinin evinde haftalarca hatta aylarca kalır. Bu ritüel her 7 ya da 10 senede gerçekleştirilir.

Kızılderili kabilelerde meydana gelen bu dini ritüelde kabile erkekleri vücutlarına şişler geçiriyor ve 8 gün boyunca bu şekilde dolaşıyor.

Yapmış oldukları bu ritüelin adına ise "güneş dansı" ismini veriyorlar.

Filipinler'de yaşayan Hristiyan topluluğu, empati yapayım derken çok acı dolu bir ritüele ev sahipliği yapıyor.

Filipinlilerin "Güzel Cuma" adını verdikleri törende hem kadın hem de erkekler çarmıha geriliyor. Bazıları kendi istekleri ile avuç içlerinden çarmıha çivi ile çakılıyor. Burada yaşayan halk, peygamberlerinin yaşadığı acıları hissedebilmek için bu ritüele başvuruyor.

Güney Hindistanlıların gerçekleştirdiği bu ritüelde, erkekler vücutlarına büyük piercingler taktırıyor.

Takılan piercingler, daha sonra uzun halatlar ile çekiştiriliyor. Yalnızca sırt ve göğüs bölgesi ile de sınırlı kalmayan bu ritüele, erkeklerin dilleri de dahil oluyor. Ritüeli Tanrı Murugan'ın mızraklı düşmanlarını alt etmesi olarak nitelendiriyorlar ve düzenli olarak gerçekleştiriyorlar.

Papua Yeni Gine'de yaşayan Matasu kabilesinin yapmış olduğu bu ritüel, adeta birer gelenek halini almış.

Evlilik yaşına gelmiş olan erkeklerin, tanrının gözünde de bu olgunluğa eriştiğini kanıtlaması için boğaz, dil ve burunlarına sivri sopalar sokmak zorunda...

Brezilya'da yaşayan erkekler, çok acı dolu bir ritüeli gerçekleştirmek zorunda...

Kabile erkekleri, 20 dakika boyunca yapraklardan yapılmış bir eldiveni giymek zorunda, fakat bu eldivenlerin için son derece zehirli ve ısırınca büyük acı veren karıncalar bulunuyor.

En ilginç ve son derece uzun bir zaman dilimine yayılarak yapılması gereken ritüel, Budist rahiplerin gerçekleştirdiği mumyalama ayinidir.

Budist rahiplerin kendilerini mumyaya çevirdiği bu ritüelin adı Sokushinbutsu... 3 yıl boyunca sadece tohum ve fındık yiyerek beslenen rahipler, oldukça zayıflıyor ve vücutlarındaki fazla yağdan kurtuluyorlar. Bundan sonraki 3 yılda ise yalnızca ağaç dalları yiyerek, zehirli bir çay içiyorlar. Rahipler, ölmek üzereyken canlı bir şekilde mezara gömülüyorlar ve ritüel tamamlanmış oluyor.

Japonya'da gerçekleştirilen bu ritüel kapsamında her 20 yılda bir türbeler tamamen yıkılıyor.

Tamamen yıkılan türbeler, tıpatıp aynı şekilde tekrardan inşa ediliyor. Bu ritüel ile tahtanın çürümesi engellendiği gibi aynı zamanda kraliyet ve pirinç mahsulünü koruyan tanrıçaların güçleneceğine inanılır. En son ritüel 2013 yılında gerçekleşti. Bu tarihten itibaren 20 sene sonra tekrardan uygulanacak.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir; 👇

"Allah'ım Sen Akıl Fikir Ver" Dedirten 25 Sıra Dışı Ritüel - onedio.com
"Allah'ım Sen Akıl Fikir Ver" Dedirten 25 Sıra Dışı Ritüel - onedio.com
Ölü Bedenler Akbabalara Ziyafet Çektiriyor: Dünyanın Farklı Yerlerindeki Birbirinden "Tuhaf" Cenaze Ritüelleri - onedio.com
Ölü Bedenler Akbabalara Ziyafet Çektiriyor: Dünyanın Farklı Yerlerindeki Birbirinden "Tuhaf" Cenaze Ritüelleri - onedio.com
İnek Kanı İçmekten İnsan Avlamaya: Medeniyetten Uzakta Yaşayan En Vahşi Kabileler - onedio.com
İnek Kanı İçmekten İnsan Avlamaya: Medeniyetten Uzakta Yaşayan En Vahşi Kabileler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lil_ery

Bi tanrı uğruna. Umarım vardır beyler.

derdinisikeyim_

Hadi diğerlerini anladım da yapraklı eldiveni niye giyiyorsunuz , niye kendinize bunu yapıyorsunuz abi?

ser.ozatici

Sonra soruyorlar neden dinlere inanmıyorsun diye siz inana biliyor musunuz yaratanın sizden bunları istediğine şaka gibi

mehmet-ali-tekin1

Hepsi kafa çocuklarmıș :D

ferhanberraknk

inanamıyorum hıristiyanlar HZ.İsa'yı değil onun yerindeki başka bir adamı anlıyorlar hem neden ALLAH hz. İSA'NIN ölmesine izin versin ki saçmalık

Görüş Bildir