Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde Silahlı Saldırı: Başhekim Hayatını Kaybetti

-
Abone ol

Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Sait Berilgen, medikalci olduğu belirtilen Sercan Gök'ün silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandı. Berilgen yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Saldırganın ise aynı silahla intihar girişiminde bulunduğu ve tedavi altına alındığı bildirildi. 

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Sait Berilgen, öğlen saat 12.20 sıralarında henüz belirlenemeyen bir sebeple makamına gelen ve medikalci olduğu belirtilen Sercan Gök’ün silahlı saldırısına uğradı.

Açılan ateşle birlikte Prof. Dr. Berilgen ağır yaralanırken saldırgan Gök, aynı tabanca ile kafasına sıkarak intihar girişiminde bulundu.

Silah sesleri üzerine odaya giren görevliler, Prof. Dr. Berilgen ve Gök’ü kanlar içerisinde yerde buldu.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından yaralı Prof. Dr. Berilgen ve saldırgan Gök, hastaneni acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı fakat Berilgen hayatını kaybetti.

Saldırı sonrası olay yerine gelen polis olay yeri inceleme ekipleri çalışma başlatırken, Vali Murat Zorluoğlu ve Emniyet Müdürü Doğan Cangül de hastaneye gelerek olay hakkında görevlilerden bilgi aldı. Saldırı olayı ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir