Görüş Bildir
Haberler
Ekrem İmamoğlu: 'Sayın Valimizle Konuştuk, Devir Teslim Töreni Yarın 18.30’da'

Ekrem İmamoğlu: 'Sayın Valimizle Konuştuk, Devir Teslim Töreni Yarın 18.30’da'

FreiGeist
26.06.2019 - 14:03

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, 'Sayın Valimizle de konuştuk. Yarın görevimizi teslim alacağız, halkımızı da bekliyoruz' dedi. İstanbul Valiliği de devir teslim töreninin yarın 18:30'da yapılacağını duyurdu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İmamoğlu, Beylikdüzü Kültür Kültür Merkezi’nde gazetecilere açıklama yaptı 🎥

İmamoğlu,  “Son durum şu anda İl seçim kurulu il başkanlığımıza yarın mazbata ile ilgili süreci belirtti. Dolayısı ile biz yarın 18.30’da Saraçhane’de devir teslimi yapmayı planlıyoruz. Sayın Valimizle de konuştuk. Yarın 18.30’da sizleri de bekliyoruz, halkımızı da bekliyoruz. Görevimizi teslim alacağız. Biz bir yandan çalışıyoruz, günümüzü dolu dolu geçiyoruz. Teknik çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah her şey çok güzel olmaya devam edecek' dedi.

"Yarınla ilgili bir planlama yapılmış, saygı duyuyoruz"

"Yarınla ilgili bir planlama yapılmış, saygı duyuyoruz"

İmamoğlu mazbatanın bugün verilmemesi ile ilgili de, “Bilgim yok. sanırım rutine dair bir şeyler. Çok sorgulamadım da doğrusu. Belki itiraz olabilir. İlde olduğunu zannetmiyorum ama bazı bağımsız adayların ilçelerde yaptığı başvurulardan bahsettiler. Duyum ama emin değilim. Dolayısı ile gerekçe ile ilgili bir bilgim yok. Yarınla ilgili bir planlama yapılmış, saygı duyuyoruz. İnşallah yarın 18.30’da Saraçhane’deyiz' ifadelerini kullandı.

İmamoğlu Twitter üzerinden çağrısını yineledi: "Tüm hemşehrilerimi yarın saat 18:30’da Saraçhane’deki İBB binası önüne bekliyorum"

📌 İstanbul Valiliği de devir teslim töreniyle ilgili bir bilgilendirme notu paylaştı.

İBB Başkanlığı seçimlerine itiraz süresi dün 15:00'te sona ermişti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı tarafından İBB Başkan Vekili olarak görevlendirilmişti.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
157
96
7
5
5
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Dawkins06

Ekrem İmamoğlu İBB nin en yüksek oy ile seçilen belediye başkanı olmasıyla birlikte , Kendi kendi ile görev devir teslim töreni yapan ilk Belediye Başkanı da... Devamını Gör

Hadi Bakalım , Vatandaşlığımızın hakkını alma vakti .

ntyz

haydi bismillah