İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB Başkan Vekili Olarak Görevlendirildi

 > -

İçişleri Bakanlığı'ndan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Vekili olarak görevlendirildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulunun dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yeniden yapılmasına karar verdiği hatırlatıldı.

Bu kapsamda, yapılacak seçim sonucunda yeni belediye başkanı seçilinceye kadar 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 46'ncı maddesi gereğince İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği kaydedildi.

Peki Ali Yerlikaya kimdir?

1 Ekim 1968 senesinde dünyaya gelen Ali Yerlikaya aslen Konyalıdır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezunu olan Ali Yerlikaya 1990 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı görevine başladı. 

Felahiye, Erzin, Derabucak, Hilvan ve Sarıkaya Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 30 Kasım 2007 tarihinde Şırnak, 13 Mayıs 2010 tarihinde ise Ağrı Valiliği'ne atanmıştır. 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Tekirdağ Valisi olarak atanmıştır. 19 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Gaziantep Valiliği'ne atanmıştır. 2018 yılı Ekim ayında yayınlanan kararname ile İstanbul Valiliği'ne atandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir