Ece Üner'in "Yerime Türkiye Güzeli Geldi" Dediği Jülide Ateş'ten Gümbür Gümbür Bir Cevap Geldi

1.4bPAYLAŞIM

Jülide Ateş hiç affetmemiş valla. Buralar karışacak, vaziyet alın!

Ece Üner, geçtiğimiz günlerde Armağan Çağlayan'ın YouTube'daki "Gör Beni" programına konuk olmuştu. Ece Üner'in konuk olduğu bölüm oldukça fazla ilgi çekti ama en çok da röportajın Jülide Ateş'le ilgili bölümü konuşuldu.

O sohbet şöyle gelişmişti, hemen aşağıya bırakalım:

Demin laf arasında dediniz ki "hiç pişman olmadım yaptığım işten". Böyle hissetmek çok güzel. Mesela ben 24 yıl televizyonla ilgili çalıştım, bugün geri dönsem yapmazdım. Ama siz böyle hissetmiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Hissetmiyorum, bugün olsa bugün yine yaparım diyorum.

İlginç. Üstelik kaybettiğiniz bir duygular bütünü de var televizyonculuk yüzünden ama buna rağmen yaparım diyorsunuz.

Yaparım çünkü büyük büyük cümleleri kurmayı bıraktığımda ve şunu fark ettiğim bu sektörle ilgili. 2014'te Show Ana Haber'i sunmaya başladığımda gençtim, yaşım küçüktü. Çok röportaj talebi geliyordu ve röportajlarda şöyle diyordum: Bizler, Nevşin Mengü şu bu, alandan geliyoruz. Bi gün Alibeyköy su baskınında, ertesi gün depremde, ertesi gün Akçakale'de savaşta cephede, ertesi gün Çırağan'da liderlerle bilmen ne... Artık öyle Türkiye güzeli olup da haber sunmak yok dedim, iki hafta sonra Jülide Ateş geldi yerime. Ben yerleri süpürerek çıktım böyle...

Armağan Çağlayan'ın Samimi Sorularıyla Bambaşka Bir Ece Üner'le Tanışacak ve Çok Şaşıracaksınız - onedio.com
Armağan Çağlayan'ın Samimi Sorularıyla Bambaşka Bir Ece Üner'le Tanışacak ve Çok Şaşıracaksınız - onedio.com

Bu "alandan gelenler" ve "Türkiye güzelleri" ayrımına Jülide Ateş'ten cevap bir hafta sonra geldi. Jülide Ateş'in cevabı açıkçası epey gümbür gümbür...

"Ece Üner 'Yerime Türkiye Güzeli geldi demiş, gülmüş' ...Cevap vermeyecek misin? E desin... 2015’te yerine gelen kişinin hâlâ Türkiye Güzeli olduğunu düşünüyorsa; biz de onunla birlikte güleriz n'apalım."

"Efendim ‘Zaten bilen biliyor’ demek kolay ama işte meslekte çok uzun kalınca ve arşivlemeyince, gittiğiniz haberleri parmaklarınızla tek tek saymayınca demek ki bilinmiyor... Ya da görmezden gelmek işlerine geliyor."

"1990 yılında Türkiye Güzeli seçilen ben, üzerine Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdim, 91’de başladığım televizyonculuk maceramın ilk yıllarında Youngstar Galaxy, İyi Günler Türkiye, Kadir Çelik’le Objektif gibi imza programlarda yer aldım..."

"Sadece Objektif programı için yaptığım haber sayısı 50’nin üzerindedir, kusura bakmayın tek tek sayamayacağım ama hatırladığım kadarıyla, 1992 Kocaeli Cezaevi’nde hücrelere girdim, İstanbul Üniversitesi’nde yolsuzluk dosyalarına, Anadolu’nun türlü kentlerindeki haber dosyalarına imza attım."

"Üzerine Yakın Takip haber programını, yine hem sahadan hem stüdyodan sundum. Ardından 1994’te Star Ana Haber’i sundum. Star’dayken kanalın logosunun Tele On olduğu gün yayından çıkıp tüm gece kanal kapatılmasın diye devlet büyükleriyle sabaha kadar yayındaydım. "

"1995’te New York’ta ABC, CBS ve NBC’de stajlarımı tamamlayıp Kanal D Ana Haber koltuğuna oturdum. 1996’da Bayrampaşa Cezaevi’nde hükümlülerle yaptığım röportajlar CNN International’da yayınlandı, Bülent Ecevit, Rauf Denktaş ve Abdullah Gül’le yaptığım Kıbrıs konulu röportajlar yine CNN International’da yayınlandı. "

"1995’te Atlanta’da CNN International’da canlı yayında Kral Hüseyin’e soru sordum. 1996-2007 döneminde 10 yıl TGRT’de, sel, deprem, güneş tutulması, İmralı, hal, itfaiye, gitmediğim haber kalmadı."

"Deprem demişken sadece Düzce ve İzmit’te sallanan binaların üzerinde değil; Yunanistan depreminde de sahadaydım. "

"Yunan televizyonlarına konuk, Yunan gazetelerine manşet oldum. Arada artık hatırlamıyorum, kaç seçim yaşanıp kaç hükümet değiştiyse hepsinde yayındaydım.10 yıl TGRT, NTV, sonra Habertürk..."

"Ardından Show Haber’de tarihinin en yüksek ratinglerinin alındığı dönem, 2018' de istifam ve şimdi 40 programı. Sahadan gelmiyorlar diyenlere selam."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kevinmask

Jülide hanım lafı çok yanlış yerinizle anlamışsınız. Orada demek istediği 1 günde onu kovup seni almaları :D Yani bir 1 günde bir sürü mevki atlayarak bir yere gelmen. Sana otobiyografi yaz dememiş :D

fatma-bodur

Ece Üner orada bunları demek istememiş ki.. Ama tabi karşı taraf kendine pay çıkarmasa olmaz. Bence şu an gördük 2015 teki Türkiye güzeli olmadığını bu karşılığı vererek kendini duyurma arzunu. Kendini kanıtlamaya çalışmak zaten gereksiz değil mi? Sana kendini kanıtla dememiş ki.. Onedio neden bu kadar yanlısın :D

omer-yavuklu

Kendini kanıtla dememiş ama; ' Sahadan olan ben gittim yerime Türkiye güzeli Jüide Ateş geldi' demesi yeterince yetersiz olduğu imasına sahip.

sema-esigul

ben ece üner'in videosunu izledim. hiç de öyle yerime beceriksiz biri geldi gibi bir ima ile söylemedi. aksine ben bir gecede nasıl işimden oldum'u anlattı. yerime de jülide ateş geldi dedi. sırf popülerlik kazanmak için olayı başka yere çekmeye çalışmış jülide ateş.

oneydiyo

Hep Ece Üner başkalarını göt edecek değil ya, bu sefer kendisi göt olmuş. Nazarlık olsun :D

fenni-sunnetci

bence got etmeye devam etsin

nightblood

Jülide Ateş boş yapmış. "Boğaziçi mezunuyum" diyerek kendini savunamazsın Jülide hanımcığım. İngilizce Öğretmenliği'nden mezun olmuş ama bundan bahsetmemiş. Dese ki "ben başka bölümden mezun oldum ama alaylı oldum çünkü bu işi seviyordum" diye, anlarım ama kalkıp da "Boğaziçi mezunuyum bi kereeğm" diyerek kendisini savunması saçma.

Görüş Bildir