Görüş Bildir
Haberler
Dursun Özbek: “UEFA Tepemize Çöktü”

Dursun Özbek: “UEFA Tepemize Çöktü”

Enver K.
04.02.2016 - 10:39

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, UEFA'nın kendilerine verdiği izleme süresinden 8-9 ay önce, 'Siz bu işi yapamazsınız' diyerek tepelerine çöktüklerini söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, NTV’de katıldığı ekonomi programında sarı-kırmızılı kulübün UEFA ile yaşadığı mali krize açıklık getirdi. UEFA’nın 2014 yılında Galatasaray’a zararlarını azaltması adına süre verilidiğini hatırlatan Özbek, bu süre dolmadan UEFA’nın “tepelerine çöktüklerini” söyledi. Yakın zamanda Galatasaray’ın zararlarını azaltacak hamleleri gerçekleştireklerini ifade eden Özbek, bunun için hazırladıkları aksiyon planının 8 Şubat Pazartesi günü açıklacağını söyledi.

'GALATASARAY, BAHİSLE, ŞİKEYLE MUHATTAP OLMAMIŞ...'

Galatasaray'ın Finansal Fair-Play kurallarının dışına sadece mali yönden çıktığını belirten Dursun Özbek, 'Oturup devre arası için transfer planlaması yapmıştık. Takımımız yaşlı bir takım, 30 yaş civarında bir takım. geleceğ yöenlik transfer politikası tespit etmiştik. UEFA'dan açıkçası böyle bir mektup beklemiyordum. Galatasaray'ı turnuvalar dışına atmak bir çözüm değil. UEFA'nın bu Finansal Fair-Play kurallarının nedeni büyüyen futbol ekonomisine kara paranın girmemesi. Galatasaray bahisle, şikeyle, muhattap olmamış, kara para ve manipüle edici bir olay yok. Demek ki Galatasaray Finansal Fair-Play'e aykırı bir şey yapmamış. Galatasaray zarar ediyor, bu zarar UEFA'nın istemediği seviyede. Biz iş dünyasının içerisindeyiz. Mali'ye biz zarar ettik mi uygulama getirmiyor. Zarar seni ilgilendiriyor. Mali bozukluktan dolayı turnuva dışına atılmayı doğru görmüyorum' dedi.

'8-10 YEMEDİK, İNGİLİZLER'DEN KUPA ALDIK'

Avrupa'da Galatasaray'ın oynamaması durumunda futbolun kazanmayacağını belirten Özbek, 'Bizim bütçemiz rakiplerin bütçesiyle kıyaslanmayacak kadar küçük. Türkiye, Avrupa'nın bir parçasıysa, Türkiye'yi Orta Avrupa ülkesi gibi görüp o bütçeleri beklemek yanlış. Galatasaray, UEFA'nın marka değerine katkı yaptı. her maç çıkıp 8-10 yememişiz, İngilizler'den kupa almışız. Galatasaray'ı turnuva dışıan atmak dünya futboluna bir şey katmaz' diye konuştu.

'PAZARA ÇIKAR GİBİ...' 

Oyuncu satıp satmayacakları hakkında sorulan soruya yanıt veren sarı-kırmızılı kulübün bakanı, 'Pazara çıkar gibi 'Onu satıyoruz, bunu satıyoruz' diyemeyiz. Zaten kimseye de bir teklif gelmedi' ifadelerini kullandı.

GALATASARAY VE KARABÜK SORUSUNA YANIT

Galatasaray ve Karabükspor'un neden Türkiye'de ilk ceza alan kulüpler olduğu sorulan Özbek, 'Galatasaray, Avrupa'da daha fazla gözüken bir Türk takımı. Para Ligi'nde sıralamada olan tek kulüp. Karabükspor da UEFA da oynadı. Lisans için mecburen UEFA'ya gidiyorsunuz. UEFA'da ilk defa Galatasaray gibi bir takım bu durumla karşı karşıya ve UEFA'nın da tereddütleri var' açıklamasını yaptı.

Sporx

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
5
2
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın