Dünyayı İyilik Kurtaracak! İşini Bıraktıktan Sonra Hasta Çocukları Mutlu Etmek İçin Spider Man Kılığına Giren Adam

4.5bPAYLAŞIM

Sıradan bir hayata sahip olan Ricky Mena, favori süper kahramanı Spider Man gibi giyinerek hasta çocukları eğlendirmeye adadı kendini. Haberimizin detayları için Vt kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak: http://vt.co/news/world/meet-the-man-who...

35 yaşındaki Ricky, güvenlik görevlisiydi, daha sonra da barmenlik yaptı.

Barmenliğin yanında hiçbir kârı olmayan bir işe daha girmeye karar verdi. Hasta çocukları eğlendiren, onlarla ilgilenen bir grup olan "Heart of a Hero"ya (Bir Kahramanın Kalbi) katılmaya karar verdi. Kararındaki en büyük etmen yıllar önce kaybettiği büyükannesini rüyasında görmesiydi.

Giydiği 400-500 dolarlık Spider Man kostümüyle, bugüne kadar yaklaşık 11 bin çocuğun yüzünü güldürdü ve onlara küçük hediyeler dağıttı.

Süper kahraman kariyeri hakkında "İlk sipariş ettiğim süper kahraman kostümü geldiği zaman inanılmaz heyecanlandım. Kendimi mükemmel hissettim." diyor.

View this post on Instagram

Im just one man. How much could I possibly do with one life, one heart, one mind, and one voice? I'm not asking myself this question. I'm asking YOU. I know the answer. I live the answer. Never have I thought to myself, "im going to show this world how amazing I am". No! Instead, my thought process has always been, "Let me show everyone how amazing they can be". Who am i to simply tell you and not show you? The best way to inspire is to be the living example of what you wish to see more of. So I walk. Followers dont make me a leader. Creating leaders makes me a leader. Again, im just one man, with one life, one heart, one mind, and one voice. I wasnt born into money or fed from a silver spoon. I didnt have famous or rich friends. I come from a small town and a small family. I'm only 5'10, 175 pounds, and never went to college, so how dare I change the world? They couldnt teach what I wanted to know, the world was empty of what I had to offer, and it all began with me believing in me. My name is Ricardo Manual Mena and I am the product of Portuguese and Mexican immigrant ancestors who came to America in hopes of creating a better life for themselves. Little did they know, their decisions and choices would eventually spawn the conditions in which I could create a better life for THOUSANDS. Mexican American, Portuguese American PROUD ✊🏻 Good Morning and God Bless 🙏🏻 #HeartOfaHero #Spiderman #onemancanchangetheworld #Love #Blessings #LittleDidTheyKnow #Light #BeBrave #Courageous #BeProud #TheGiftOfGiving #God #Smiles #Hope #Faith #TattooedAndEverythingYouThoughtIWasnt #Ambitious #BigHeart #Leader #OneVoice

A post shared by Ricky Mena (Spider-Man) (@rickymena) on

Ve cümlelerine şöyle devam ediyor: "Aynanın karşısına geçtiğim an, bunun için seçilmiş olduğumu düşündüm. 2014 yılıydı ve geriye hiç bakmadım. Spider Man benim için, barışı, ilhamı ve komikliği temsil ediyordu. Daha sonra ise gülmeye ihtiyacı olan çocuklar için bir terapi haline geldi."

"Yılbaşı benim için zor bir zaman. Bir yıl boyunca kaybettiğimiz çocukları hatırlıyorum, ama yine de çocuklara hediyeler vermek ve ihtiyaçları olan şeyleri bulmak benim için çok anlamlı."

"Hasta ya da durumu olmayan bütün çocuklar büyülü bir yılbaşını hak ediyorlar. Evlerinin önüne koca bir kamyon oyuncak ile gelip onlara dağıtmayı seviyorum. O anki şaşkınlıkla bağıran ve ağlayan çocukları görüyorum. Dört çocuklu bekar bir annenin kapısına gittiğimiz zaman şaşkınlıktan dizlerinin bağı çözülmüştü. Bu anları yaşamak inanılmaz."

"Rylan isminde bir çocuk vardı, sürekli ziyaretine gidiyordum ama hayata tutunamadı ve aramızdan ayrıldı."

"Babası benden tabutunu taşımamı istedi. Yaptığım en zor şeydi. Asla önünüzde ölen bir çocuğu görmek istemezsiniz. Cenazeden sonra, bardaki gece vardiyam için hazırlanıyordum ve ağlamaya başladım. O kadar çok üzülmüştüm ki tamamen dağılmış durumdaydım. Mesaim başladığında barda kavga çıktı ve ben yüzümün tam ortasına bir yumruk yedim. O yumruktan sonra bardaki işimden ayrıldım ve sadece şu anki işimi yapmaya karar verdim."

Yapılan cömert bağışlar sayesinde, Ricky'nin şu anda 12 tane Spider Man kostümü ve karavanı var.

Bu sayede, diğer gönüllülerle birlikte hastane hastane gezerek hasta çocukların yüzlerine ihtiyaçları olan gülümsemeyi yerleştiriyor.

Ricky ve eşi hala maddi sıkıntılar çekiyorlar ama Ricky bu çocukları mutlu etmekten daha tatmin edici hiçbir şeyin olmadığını söylüyor.

Ricky gibi insanların sayesinde dönüyor dünya. Eminiz Spider Man gerçek olsaydı, o da seninle gurur duyardı.

Merak edenler için Ricky'nin Instagram hesabını da buradan ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cem-karaman

bu gavur oluyor öyle mi ?

logicaldoor

Hem de cehennemlik...

fraps-fraps

Sonsuza kadar cayır cayır yanacak

murat-corek

kinimi dine dökersen sen gavur adayı oluyorsun ya!!! sigarandan içkinden rahatından zevkinden ne kadar zaman ve para ayırdında hayrişi yaptın ? kalbinde merhamedi olnanı imanı vardır salaklık DİNE kini olanlar DA HA BU ARAD SENDE RİKCY GÖRE GAVURSUN O DASAN İSAYA İNAMADINGIN KİLİSEYE BAGLANMADIGIN PAPAZ SENİ VAFTİZ ETMEDİGİ İÇİN GAVUR DER (

murat-corek

O GAVURLUGUNDAKİ ZERRE İMANI UYGULUYOR SEN gavurluk YAPIYORSUN

cem-karaman

sana okuma yazma öğretenin ta amk ben.. kör oldum...

Görüş Bildir