Görüş Bildir
Haberler
Dünyanın İlk Yüksek Rakımlı Yüzen Güneş Enerjisi, 220 Evin Enerji İhtiyacını Karşılıyor

Dünyanın İlk Yüksek Rakımlı Yüzen Güneş Enerjisi, 220 Evin Enerji İhtiyacını Karşılıyor

Dünyanın ilk yüksek rakımlı yüzen güneş enerjisi santrali, İsviçre Alpleri'nde gölün üzerinde enerji üretimine devam ediyor. Bu santral, panelleri alçak kesimlerdeki arazilerde bulunanlardan yüzde 50 daha fazla enerji üretiyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yılda 800.000 kWh üretim

Yılda 800.000 kWh üretim

Lac des Toules'daki güneş enerjisi santrali, gölün dibine sabitlenmiş alüminyum ve polietilen plastikten yapılmış 36 yüzer yapı üzerine yerleştirilmiş bin 400 panelden oluşuyor.Euronews'in haberine göre Romande Energie'nin Proje Müdürü Maxime Ramstein, 'Bu pilot proje, 220 hanenin [ihtiyacına] karşılık olarak yılda 800.000 kWh üretiyor' diyor.

Deniz seviyesinden bin 810 metre yüksekteki dağlık koşullar, güneş ışınlarını daha güçlü hale getiriyor. Güneş enerji santrali, bir rezervuarda kurulu çevresel etkisini sınırlayan doğal bir gölde değil.

Yüzer santralde bulunan teknoloji de, dünya çapında fotovoltaik (Güneş'ten enerji elde etme) endüstrisinin önemli bir parçası durumunda.

Proje başarılı olursa 6 binden fazla eve enerji sağlamak için genişletilecek

Proje başarılı olursa 6 binden fazla eve enerji sağlamak için genişletilecek

Ramstein ayrıca soğuk hava nedeniyle oluşan buzlanmaya ilişkin sorunun ise İlkbahar ve yaz aylarında eriyen kar nedeniyle dolan rezervlerin boşaltılarak çözüldüğünü söylüyor.

Güneş santrali bir rezervuarda kurulu çevresel etkisini sınırlayan doğal bir göl değil. Eğer Pilot proje başarılı olursa 6000'den fazla hane için enerji üretmek adına genişletilecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
8
4
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
feyk

iki kere kazanc, rezervlerdeki suyun buharlasmasini azaltip su kaynaklarinida koruyacaktir, gunes panelinin elektrige cevirdigi gunes enerjisi normalde suyu ... Devamını Gör