Görüş Bildir
Haberler
Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye'ye mi Geliyor? Fiyatı Şoke Etti!

Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye'ye mi Geliyor? Fiyatı Şoke Etti!

Dünyada koronavirüs salgınının çıkması ve çip krizinin yaşanmaya devam etmesi sıfır otomobil fiyatlarında artışlara neden oldu. Fakat Çin menşeili araç üreticisi Changli, dünyanın en küçük otomobili olarak anılan J10 modelini Türkiye'ye getirmeye hazırlanıyor. Aracın fiyatını duyanlar ise şoke oldu. İşte haberin detayları....

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dünyada koronavirüs salgınının çıkması ve çip krizinin yaşanmaya devam etmesi sıfır otomobil fiyatlarında artışlara neden oldu. Dünyada yaşanan bu krizin ardından Türkiye'deki araba piyasası da etkilendi. Türkiye'de özellikle giriş seviyesindeki bir otomobil için 170 bin TL ile 200 bin TL arasında bir bedel ödemek gerekiyor.

Türkiye'ye Gelirse En Ucuz Otomobil Olacak

Türkiye'ye Gelirse En Ucuz Otomobil Olacak

Çin piyasasında üretilen bir araç yükselen fiyatlara meydan okuyor. İddialara göre araç üreticisi Changli, Çin'deki en ucuz modeli olan J10'u Türkiye'ye getirmeyi planlıyor. Yapılan açıklamalara göre Changli J10 Türkiye pazarındaki en ucuz otomobil olacak. Böylece Changli, J10'un kullanıcı kitlesini de genişletmiş olacak.

Fiyatı 20 Bin TL, Saatte 35 Km Yapıyor

Fiyatı 20 Bin TL, Saatte 35 Km Yapıyor

Changli J10'un Türkiye piyasasına girmesiyle birlikte fiyatının 20 bin TL civarında olacağı düşünülüyor. Changli J10, elektrikli bir otomobil. Saatte 35 km maksimum hıza ulaşan otomobil 3 kişilik olacak şekilde dizayn edildi. Ön ve arka lambalar led içerikli bir şekilde tasarlanmış.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın