Görüş Bildir
Haberler
Dünyanın En Pahalı Şarkısı: 'Like a Rolling Stone'

Dünyanın En Pahalı Şarkısı: 'Like a Rolling Stone'

adem kara
25.06.2014 - 16:57 Son Güncelleme: 26.04.2022 - 17:36

Bob Dylan'ın 'Like a Rolling Stone'u kaleme aldığı müsvedde kağıtları bir açık artırmada 2 milyon dolara alıcı buldu.

Bob Dylan'ın Şarkı Sözlerine Rekor Fiyat

Ünlü müzayede evi Sotheby's'in yaptığı müzayedede, Bob Dylan'ın 1965 yılında Washington'daki Roger Smith Otel'de kurşun kalemle yazdığı ve tüm zamanların en popüler şarkılarından biri olarak kabul edilen ‘Rolling Stone Gibi’ adlı şarkının sözlerine ait müsveddeler, bugüne kadarki en yüksek rakam olan 2 milyon 45 bin dolara alıcı buldu.Sotheby's'in El Yazmaları ve Kitaplar Başkanı Richard Austin, satışla ilgili açıklamasında, ''Rock şarkı sözlerinin 'Kutsal Kase'si, popüler müzik şarkı sözleri açık artırmasında satılanların en pahalısı olarak hak ettiği yeri almıştır'' ifadesini kullandı.

Ünlü İngiliz grubu Beatles'ın 1967 tarihli ‘Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band’ albümünde son parça olarak yer alan, John Lennon'un yazdığı ‘Hayatta Bir Gün’e ait şarkı sözü müsveddesi, 2010 yılında 1 milyon 200 bin dolara satılmıştı.

Sotheby's, şarkı sözleri müsveddesini satın alan kişinin ismini açıklamazken, alıcının California'dan uzun zamandır Dylan hayranı olan biri olduğunu bildirmekle yetindi. Aynı açık artırmada, aralarında Elvis Presley, The Rolling Stones, The Beatles ve Joni Michelle'in de bulunduğu eserler, toplam 4 milyon dolar 88 bin dolara satıldı. O gitara 2 milyon tl ödendi

.Akşam

Kaynak: http://www.aksam.com.tr/magazin/bob-d...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın