Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Büyüleyici Kadınlarından Biri: Nancy Ajram

-

Bir kısmınızın bildiği üzre daha önce Kıpır Kıpır 32 ARAPÇA Şarkı adlı bir galeri açmıştım. İlk şarkıcımız güzelliği,sesi,işvesi cilvesi,mimikleri,kişiliğe ile hepimizin gün ışığı NANCY AJRAM.

Peki kimdir Nancy AJRAM?

Peki kimdir Nancy AJRAM?

Hadi kısa bi ön bilgi geçelim.

Nensi Nebil Acram (Arapça: نانسي نبيل عجرم, İngilizce: Nancy Ajram, d. 16 Mayıs 1983, Beyrut), Lübnanlı şarkıcı.

Beyrut'un El-Eşrefiye mahallesinde doğdu. 16 yaşında iken katıldığı bir yarışma programını kazandıktan sonra Lübnan 'ın en genç şarkıcısı oldu.

Yarışmanın ardından ilk albümü olan Mihtagalak da çıktı 1998 . İkinci albümü Sheel Oyoonak Anni 2000'nin ardından üçüncü albümü olan ve 2003 yılında piyasaya sürülen Ya Salam onu zirveye taşıyan albüm oldu. 2003 yılında Sharam El Sheikh'te “Oscar video clips” festivalinde 2003 yılının en iyi Arap şarkıcısı unvanını aldı. 2006 yılında Ya Tabtab Wa Dalla ve 2007 yılında çocuklara yönelik çıkardığı Shakhbet Shakhabeet albümü onu Arap dünyasının önemli sanatçıları arasına getirdi.Daha sonra 2009 yılında Betfakar Fi Eih çıkartmıştır.Bu albümde Betfakar Fi Eih,Mien Delli Nesiyk,Mashi Haddi,Ebn El Geran,Lamset Eid isimli şarkılarına klip çekmiştir.2010 yılında da N7 adlı albümünü çıkarmıştır.Bu albümünde ise Fe Hagat,Shiekh El Shabab ve Ya Kather isimli şarkılarına klip çekmiştir.

Şu anda evli çocukları Mila ve Ella ile Chicago 'da yaşamaktadır.

Gördüğünüz fotoğraf Nancy'nin öncesi sonrası fotoğrafı bildiğin evrim geçirmiş.Bunu koymamın nedeni kimsenin mükemmel doğmadığını belirtmek.Şuan hak ettiği güzelliğe kavuşmuştur bence.Taş gibi de hatun olmuştur. İyi olmuştur.

Haberin Tamamı İçin:

Nancy Ajram - Yalla

Şu sıralar sıkça dinlediğim ve çok hoşuma giden bir parça ile başlayayım dedim albüm albüm gideceğim ama önden bunu atmak istedim. :)

Nancy'nin son albümü Nancy 8'ten.Aşağıda vermeyeceğim burada paylaşacağım için.

Nancy Ajram - Ya Wad ya Teel ( Letra en Español)

Aynı albümden ikinci bir şarkı. Sizin için aşırı seçici olmaya çalışıyorum. Bu albümü bildiğiniz oryantel arabeks arapça şarkılardan oluşuyor. O yüzden ikinci albüme geçeceğim.Size önerdiğim parçalar son albümlerdendir.

Nancy Ajram - Sheel Oyounak Anni

2001 de ki Sheel Oyounak Anni isimli albümden aynı isimli parçası.Nancy'nin geçirdiği evrim az az gözümüze çarpıyor.Altın günleri için ideal ;)

Nancy Ajram - Akhasmak Ah

Nancy'nin asıl çıkış yaptığı albümü Ya Salam albümüdür.2003 yapımlı.Kendini yavaş yavaş bulduğu albüm. Ufakçana o arabeks Nancy den pop kültürüne geçiyor iyide yapıyor.Bu şarkısınıda pek bi severim.Değişimi gene gözümüze çarpıyor.

Nancy Ajram - Yay Sehr Ouyounoo

Yavaş yavaş tarz değişikliği ile birlikte şuan sevdiğimiz Nancy'mize kavuşuyoruz. Sizi sıkmamak adına diğer albüme geçiyorum. Çünkü mümkün olduğunca total parçaları seçiyorum.

Nancy Ajram - Aah W Noss

Nancy'nin asıl patlama yaptığı albümdür kendisi Ah W Noss.Aynı isimli şarkısı ile karşınızda gene. Bu parçayıda çok severim. Kulaklık parçasıdır. Yavaştan alevleniyor buralar.Allah Allah!

Nancy Ajram - Lawn Eiounak

Çoğumuz Nancy'i bu şarkı ile tanıdık belki. En azından ben :)

Nancy Ajram - Enta Eih

Diyeceksiniz ki kardeşim hep mi oryantal hareketli parçaları var bu ablamızın, hayır. Arada duygusallar da var.Buyrun efem.

Nancy Ajram - Ya Tabtab

2006 yıllı. Ya Tabtab.Wa Dallaa albümünden aynı isimli şarkısı. Hareketlenmeye devam.

Nancy Ajram - Ana Yalli Bahebak

Geldik zurnanın patladığı yere! Asırlık parçalardan biri ile karşınızdayız. Mükemmel bir parçadır benim için sıkılmadan hala ve hala dinlerim. Açın son ses döktürün alabildiğince :)

Nancy Ajram - Mo'gabah

Gene başarılı ve oynak bir parçamız.Aynı albümden bir parça daha paylaşıp geçiyorum diğer albüme..

Nancy Ajram - Betfakar Fi Eih

2008 yıllı albümü Betfakar Fi Eih albümünden aynı isimli şarkısı.Sevgilisinin onu anlamadığından dert yakınan kızlarımızı buraya alalım.Zira size çok güzel tercüman olacak bu şarkı.Güzelce dinleyin.Haydi devam!

Nancy Ajram - Meen Dah Elly Nseik

Aranızda Sagopa dinleyen varsa ki ben kendisini çok severim Yakın ve uzak adlı şarkısında kullandığı background parça budur.O şaşırdınız demi?Ama harika parça.

Nancy Ajram - Saharny Sahar (Türkçe Altyazılı)

Farkettim de hiç türkçe altyazılı videolar paylaşmamışım. Halbu ki Nancy'nin Türkiyede ki fanları bu konuda mükemmeller. İstediğiniz şarkının çevirisini bulabilirsiniz.

Nancy Ajram - Baladiyyat - Miss Lebanon

Aynı albümden devam.

Nancy Ajram - Ebn El Geran

Çok tatlış dimi ya :)

Nancy Ajram - Lamset Eid

Gene duygusal bir parçamız.

Ve Rüveyda diğer albüme geçer..

Nancy Ajram Sheikh El-Shabab

Nancy'nin 2010 yılı 7 isimli albümünden ilk parça. Klip aşırı renklidir. Erkekler of canım of. :D

Nancy Ajram - Fi Hagat

Bence en iyi parçalarından biridir. Nedense insanda bunu dinledikten sonra aşk acısı çekme isteği uyandırıyor.

Ya Banat - Super Nancy - Nancy Ajram

Şimdi kendisinin iki çocuk albümü vardır.Ayrı ayrı açmayacağım karışık vereceğim parçaları. Biri 2007 yıllı Shakhbat Shakhabit diğeri ise 2012 yıllı Super Nancy albümü.Bu şarkı Super Nancy'den. Valla çocuklar için yapılmışta olsa bayılarak dinlediğim bir parça. Haydin devam gardaşlar!

Nancy Ajram Shater Shater - Star Zghar

Dilime takıldı ya Şotır Şotır :D

Nancy Ajram - Shakhbat Shakhabit - Katkouta - Shater Shater

Benim otorup dinleyesim geldi  ya :D

Şarkıda ayrı güzel.

Nancy Ajram - Ma Tegi Hena

2014 yıllı bir albüm.

Açılışı bu parça ile yapmayı çok uygun buldum hem harkulade bir parça hemde elbise renkler dans ile tam bir görsel şölen.

Dikkat: Bağımlılık yapıcı ve aşık edici özelliği vardır. ;)

Nancy Ajram - Moush Far'a Ktir

Duygusal bir parçamız.

Nancy Ajram - Mashy Haddy

Ya burada bir kaç parça eksik! dediğinizi duyar gibiyim.Tabi ki singellarını unutmadım.Harika bir klibi vardır bu şarkımızın.Bazen bunları gördükten sonra diyorum ki arkadaş bizim şarkıcılarımız klip çekerken cidden hiç bir uğraş göstermiyorlar.

Nancy Ajram - Aamel Aekla

Dikkat bağımlılık yapar.En süper parçaları sona koydum efem. :D

Nancy Ajram - El Donia Helwa

Veeee kapanışı Nancy'nin en sevdiğim parçası ile yapıyorum.Şarkının ismi Dünya güzeldir.Gerçekten öyle mi acaba?Neyse efendim hepinizi çok seviyorum. Buraya kadar zahmet edip geldiğiniz için teşekkürler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir