Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın Açık Ara En Tuhaf Kitabı Codex Seraphinianus'tan Beyin Yakan 21 İllüstrasyon

7.8bPAYLAŞIM

İnsan zihninin ucu bucağı yoktur derler ya hani, işte bu cümlenin hakkını sonuna kadar veren bir kitabı tanıtacağız size.

İtalyan yazar Luigi Serafini tarafından kaleme alınan illüstrasyonlardan oluşan, dünyanın gelmiş geçmiş en tuhaf kitabını anlatacağız size.

Bu kitabın içindeki ilginç ötesi illüstrasyonlarla birlikte, kitap ve yazarı hakkında bilgiler sunacağız...

1. Dünyanın en tuhaf kitabı olarak lanse edilen kitabımızın ismi, Codex Seraphinianus.

2. Açılımı; Strange and Extraordinary Representations of Animals and Plants and Hellish İncarnations of Normal İtems from the Annals of Naturalist / Unnaturalist Serafini.

3. Kitabın ismi de üstte uzun uzadıya yazılan cümlenin baş harflerinden oluşuyor, Codex Seraphinianus.

4. Okuyanların zihninde bambaşka evrenler yaratırken, aslında zihni korku bombardımanına tutarak rahatsız ediyor yazar.

5. Rahatsız etmekle de kalmıyor anlaşılmaz çizimlerle okuyan kişiyi adeta boğuyor Serafini.

6. Kitapla ilgili en ilgi çeken kısım ise, kitabın içeriğinde bilinen bir dilin kullanılmamış olması ve herhangi bir söz diziliminin de olmaması.

7. Serafini’nin kitabı yazarken rastgele çizimlerden oluşan bir dili mi yoksa kendi yarattığı bir dili mi kullandığı halen bilinmiyor.

8. Asıl amacının okuma yazma bilmeyen bir çocuğun bir kitaba bakarken hissettiği şeyleri yetişkin zihinlerde de yaratmak olduğunu söylüyor Serafini.

9. Kitapta kullanılan dile dair bilgi sahibi olan hiçkimse olmadığı için de gerçekten o hisse kapılıyor insan, çünkü anlamsız karalamalardan öte değil gibi geliyor.

10. Kitabın içinde gizli olan şifreler ya da bilgiler olduğu düşünülerek, kitabın dili yıllardan bu yana çözülmeye çalışılıyor.

11. Numaralandırma sisteminin temelinde 21 sayısının olduğu haricinde bir çözümlemeye ise henüz ulaşılamadı.

12. Kitaba dair tek bildiğimiz şey numaraların 21 sayısı ile alakalı olduğu, kullanılan harflerle alakalı hiçbir şey bilmiyoruz.

13. Fakat, kitap halen insan beyninin yaratıcılığının sonsuzluğunu gösterdiği için en önemli eserlerden birisi olarak kabul ediliyor.

14. Bu arada kitabın yazarı halen hayatta fakat kitapla ilgili yöneltilen hiçbir soruya cevap vermiyor ve öylesine ‘karaladığı’ bir şey olduğunu söylüyor.

15. Hatta ona göre kitabın yazarı da kendisi değil, kitabı yazdığı esnada çevresinde gezinen beyaz bir kedi.

16. Bu beyaz kedinin, telepatik olarak kendi zihninde imgelemler yarattığını ve kitabı da bu sayede yazdığını, bu nedenle yazarının da bu kedi olduğunu söylüyor.

17. Kitabın en ilgi çeken yerlerinden birisi de çeşitli ırkların ve yaşadıkları yerlerin anlatıldığı görsellerin olduğu bölüm.

18. Dünya üzerinde yaşamış ya da yaşayacak ırkların anlatıldığı bölümde, yazar gerçekten insan aklını karıştıracak şeyler yaratmış.

19. Örneğin burada insan ırkı ile timsah ırkının melezini resmetmiş.

20. Burada ise misyoner pozisyonundan bir timsahın oluşumunu çizmiş.

21. Ve daha nicelerini...

Kitabın pdf. halini bu linkten inceleyebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nil-new

saçma

tigres

Bu arada 1.maddedeki resim Vahşi Gezegen adlı filme ait.

akatsuki1971

timsahın evrimi ispatlanmıştır.

halil-yilmaz3

1: Okuyanların zihninde bambaşka evrenler yaratırken, aslında zihni korku bombardımanına tutarak rahatsız ediyor yazar. 2: Kitapla ilgili en ilgi çeken kısım ise, kitabın içeriğinde bilinen bir dilin kullanılmamış olması ve herhangi bir söz diziliminin de olmaması bu sadece konu başlığında kullanılan hatalardan birisi resimler ve anlatımlarda uymuyor ilgi ve tıklama cekici birşey yapmışsın ayrıca oakdar tuhaf bir kitap değil tuhaf olabilmesi için insanın birazda olsa anlam verebilmesi gerekiyor insan anlam veremediği şeye nasıl olurda tuhaf der insana tuhaf gelen şey tuhaftır bu tuhaf gelmiyor bu baştan aşağı saçmalıklarla dolu bir kitap ayrıca codex adını alabilmesi için belli bir şeyi açıklığa kavuşturuyor olması lazım bu kitabın cizimleri saçma ve kullanılan dil o cizimleri acıklamak için yazılmış ama acıklayamadığı için öyle birşey olmadığı içinde codex sayılmıyor liseye yenimi başladın editör??

halil-yilmaz3

bazı parcalar bölümler başka bir şeye ait 2 adet tespit ettim ayrıca kitabın yazarı pekta akıl karı biri olarak tasvip edilmiyor o yüzden nasıl olurda insanın hayal gücünün sınırlarının sonsuzluğunu gösteriyor diye önemli bir eser olarak kabul ediliyor eksik bilgiler var eksik yayındır bu kaldırmanız daha doğru olur gidin en tuhaf kitabı alın getirin(les bridget paurdot levuended inf graneadeighs)

suat-ozbasak

"les bridget paurdot levuended inf graneadeighs" bu yazdığın bir kitap adı mı? İnternette hiçbir şey bulamadım da.

halil-yilmaz3

kitap adı açılımı bu bende pdf halide vardı bozulmuş metin uyarısı alıyorum acılımını tam olarak bu kitabın adının ve dünden beri arıyorum bende tekrar kitabı

tukasoy

Gerçekten çocuksal saflıkta çizimler gibi duruyor onların hayalgücüsel bakış açısı gibi

Görüş Bildir