'Dünya Sağlakların Üzerine Kurulmuş' Diyerek İsyan Eden Solaklar, Gün İçerisinde Başına Gelen Zorlukları Anlatıyor!

54PAYLAŞIM

1. "Defter koyma yeri genelde sağ tarafta olduğu için bu tür sıralarda yazı yazarken çok zorlanıyorum."

2. "Kalabalık bir grupla restorana gideceğim zaman oturduğum yere çok dikkat ediyorum. En solda kalan tarafa oturmaya çalışıyorum yoksa dirseğim sürekli yanımda oturan kişiye çarpıyor."

3. "Soldan sağa mürekkepli kalem ile yazdığım zaman, bütün elim mürekkep oluyor."

4. "Elektrikli testereler benim için her zaman çok korkunç çünkü elektrikli testereleri sol el ile tutmak mümkün değil."

5. "Kara tahtalara yazı yazmak bazen kabus oluyor. Soldan yazmaya çalışırken aynı zamanda yazdığımı da siliyorum."

6. "Eski çalıştığım barda mop kullanacağım zaman sürekli aynı sorunu yaşıyordum. Mopun başlığını her takacağım zaman yanlış yöne çeviriyordum ve kirli başlıkla temas etmek zorunda kalıyordum."

7. "Ölçü kapları beni her zaman şaşırtıyor çünkü üzerindeki yazılar benim her zaman ters tarafımda kalıyor."

8. "Kızlarım solaklar. Büyük kızıma 2 yıldır bağcığın nasıl bağlanacağını öğretmeye çalışıyoruz ancak asla bir yol katedemedik. Sonradan birisi bizim gösterdiğimiz yöntemin ona ters gelebileceğini söyledi ve belirli bir yerden başlayan bir yöntem göstermemeye çalıştık. Yöntemimizi değiştirdikten 10 dakika sonra kızım bu konuda ustalaştı."

9. "Konserve açacakları ile imtihanım bitmiyor. Eşimden konserveleri açmasını istediğimde ise onunla dalga geçtiğimi sanıyor."

10. "Oğlum solak ve onunla her metroya bindiğimiz zaman metro kartını doğru yere okutmasını hatırlatıyorum. Yanlışlıkla biletini sol tarafa okuttuğu zaman, önündeki değil yanındaki bariyer açılıyor."

11. "Okulda bilgisayar faresi kullanamadığım için çok azarlandım. Farenin yerini sürekli değiştirmek zorunda kaldığım için öğretmenimden sürekli azar yiyordum."

12. "Dondurma kaşıklarını benim gibi solak bir insanın kullanması imkansız."

13. "Rakamların klavyenin sağ tarafında bulunması solakları her zaman zorluyor."

14. "Spiralli defterler sol elle yazanlar için kabus diyebilirim."

15. "Makaslar bazen kabus olabiliyor. Solaklar için uygun makas bulmak çok zor biliyorum ama diğerlerini kullanamıyorum."

16. "Kulpları sağ tarafta olan kahve bardaklarının üstündeki şekilleri, bardağı ters çevirerek tutmak zorunda olduğum için asla göremiyorum."

Solaklar başka ne gibi sorunlar ile karşılaşıyorsunuz? Yorumlarda konuşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zirex

Solak olmak sağlaklara göre daha kötü görünebilir fakat güzel yanı iki elini de kullabilme yeteneğini bir kaç yılda kazanabiliyorsun. Yemek ile ilgili Bi vatandaş aşırı dinciler dediği kişiler genellikle poponu yıkamak için kullandığın elle yemek yemenin doğru olmayacağı durumudur. Yani solak olmak bence ayrıcalık. :)

ruya-gibi

solagim. kimi el aletleri sag ellilere göre yapılmış o nedenle kullanımı zor olabiliyor. ama alisiliyor yine de.fakaaat isin sacma kismi, aşırı dinciler tarafından şeytan gibi gorulmemiz ve de yemek sol elle yenmez düşüncesi. o zaman yemek de yapmayalım. nasıl fikir?

ilgin-ege

Solak olamam zaten hayata 0-1 başlamamın nedeni

ayucel96

Spiralli defter el kullanımı için alakasız olmuş. Solaklar defterin sağına yazarken, sağlaklar ise defterin soluna yazarken zorluk çekiyor.

jey

Hayır. Sağdan yazdigin için elin açısı, solak olmayanları zorlamıyor. Deneyebilirsin istersen.

semina-idil-baltepe

solak olduğum için kendi gitarım dışındaki gitarları çalamıyorum. arkadaşlarım gitarlarını bir ortama getirdiklerinde çalmamı istediklerinde tellerin yeri ters olduğundan çalamıyorum. ben solağım bunu çalamam demek de canımı acıtıyor biraz hüüüüü

birinci-tekil-birey

Sağla çalmayı öğrenmeye çalışın. Ben mesela kemanda çok zorlandım. Yayı sağla itip çekmek çok zordu. Sağlak birisi 3 ay sürüyorsa bende 6 ay sürmüştü. Yıllar önceydi. Tabi artık bir sorun yok.

Görüş Bildir