Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünya'nın En Tehlikeli Adası Olarak Kabul Edilen Brezilya'daki Yılan Adası

-

Sao Paolo yakınlarındaki Yılan Adası; dünyadaki en tehlikeli adalardan birisidir. Üzerindeki yeşil örtünün altında dünyanın en tehlikeli canlıları kol geziyor... Gelin bu adayı yakından tanıyalım ...

İlk bakışta hoş bir yer gibi görünüyor, ama orası aslında devasa bir yılan adası...

"Yılan Adası" Brezilya’nın Sao Paolo sahillerinin açıklarında yer alır. Yaklaşık 110 dönüm büyüklüğünde olan ada, tamamen ağaçlarla kaplıdır.

Bu ada zaman zaman bilim adamların çalışma üssü haline gelmiştir

Adadaki yılanların zehirleri, bir insanın etini eritecek kadar kuvvetlidir.

Tek yere özgü bir tür: Bothrops insularis

Bothrops insularis yalnızca bu adaya özgü, altın renkli, zehirli bir çukur engereğidir... Bu cinsin üyeleri Amerika kıtasında yaşayan diğer zehirli yılanlardan daha çok insan ölümünden sorumludurlar ve bu cinse ait 32 tür bulunmaktadır.

İnsan ölümlerinin önüne geçmek için Brezilya ordusu, Yılan Adası'na girişi engelleyerek insanların adaya adım atmasını yasaklamış durumda...

Ada yasak bölge haline gelmeden önce insanların karşı karşıya kaldıkları ölümcül tehlikelerle ilgili birçok hikaye var.

Bunlardan bir tanesi şöyledir; 

Bir balıkçının teknesinin motorları güç kaybediyor ve botuyla adaya doğru sürükleniyor. Adaya çıkan balıkçı adadaki tehlikenin farkında olmadan adanın iç kısımlarına doğru ilerliyor. Balıkçıdan haber alınamayınca balıkçının botu aranmaya başlıyor. Adanın oralarda botu bulunan balıkçının daha sonra kanlar içinde ve yılanların ısırıklarıyla dolu cesedine ulaşılıyor.

Bir başka hikaye ise şu şekildedir;

Adada deniz feneri bekçiliği yaptıkları için ikamet eden ailenin penceresinden içeri yılan giriyor. Korkuyla kaçışan ailenin daha sonra adada ölü bedenleri bulunuyor.

Adada bulunan yılan sayısıyla ilgili yapılan tahminlerin en ılımlısı: Metrekare başına 1 yılan.

Metrekare başına 5 yılan bulunduğunu tahmin eden araştırmacılar da var.

Dünyanın en ilginç yerlerinden biri olan yılan adası, ürkütücü ve ilginç bir yer olma özelliğini devam ettirecek gibi gözüküyor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir