Düğün Sürecinde Yapmak Zorunda Kalınan ve Yüreğe Evlat Acısı Gibi Oturan 13 Masraf

544PAYLAŞIM

Evlenmek başlı başına bir masraf. Yeni bir hayata başlarken her şeyin mükemmel olmasa da eksiksiz olmasını istemek kadar doğal bir şey olamaz. Hele bir de düğün esnasında harcanan paralar var ki düşman başına! Bakın aşağıda düğün esnasında vermek zorunda kalınıp, yüreğe evlat acısı gibi oturan masraflar var. Bunun içinde daha yatak odası takımı, çamaşır makinesi falan yok. Düğün yapacaklara şimdiden geçmiş olsun...

1. Misafirlerin içine çıplak çıkmaması gereken sandalyeleri giydirme

Çok ilginç değil mi? Yaklaşık 15 yıl önce böyle bir şey yoktu yani bütün sandalyeler çıplaktı ve bu çok normaldi. Bir gün birisi çıktı ve "Sandalyeleri giydirmemiz lazım" dedi, o gün bugündür giyiniyolar. Ortalama 200 kişinin geldiği bir düğünde bile dünyanın en gereksiz düğün masrafı listesinde başı çeken kalem.

2. Düğün denince gözleri parlayan kuaförün bir dükkan daha açmasını sağlayan gelin başı

Evlenenin gırtlağına çökmek adettendir. Bu aşamaya geçmenizi sağlayan en önemli kişi de kuafördür. Normalde yarım kilo kıyma fiyatına yapılacak saç için neredeyse ev kaporası alırlar. Sadece gelin olsa iyi, onun annesi var, kız kardeşleri var, kayınvalidesi, görümcesi, eltisi, ahretliği, karşı komşusu...

3. "Bıçak kesmiyo yalnız" komutunu vererek sırıtan şef garson

İşte size bir felaket habercisi daha. O bıçağın ne kadar keskin olduğunu dünyadaki herkes biliyor ama nedense böyle bir adet var. Halbuki "Abicim bu ay sıkışığım, bi yardımcı olsan?" dese, damat seve seve iki çeyrek altını cebine sıkıştırır.

4. Gelinden önce salona giren takma kirpiklerin baş rolde olduğu gelin makyajı

Bu da çok para. İstersen verme, napıcan? Mecbur verilecek. Üstelik herhangi bir makyajdan tek farkı takma kirpik. Ama ne demiştik: Düğün yapanın gırtlağına çökmek kanun hükmünde kararname. Ver ablacım rimeli, biraz da duvarlara süreyim.

5. Tokmağıyla psikolojik baskının kralını gerçekleştiren davulcu

Düğün esnasında hem evden çıkarken hem de salonda halay çekerken davulcularımız daima yanı başınızdadır. Öyle bir hırslı vururlar ki o davula, ne demek istediklerini anlayan damat "Allah rızası için yapma" dercesine cebinden minnoş bir tomar çıkartıp verir.

6. "Bu çıkmıyo burdan enişte" gibi bir yalan haberle cansız nesneler için yüz görümlüğü isteyen gelinin yakını

"Tamam kalsın o zaman" diyerek geri dönmek isteyenler için artık çok geç olduğunu hatırlatmakta fayda var. Çünkü burada vereceğiniz bahşiş miktarı, sizin ilerleyen evlilik yıllarınızda etkili olacaktır.

7. Emanet gelin arabasının iki dal otla süslenmesi

Evet doğru okudunuz, iki dal ot! O kadarcık şeye dünya kadar para verecek sizden iyi biri bulunmaz kusura bakmayın çünkü düğününüz var. Hazır çiçekçi de yakalamışken, bu fırsatı kaçırır mı? Bizce de kaçırmaz. Evet...

8. Dağ gibi yiğitleri jelibona döndüren damat traşı

"Sinek kaydı mı yapalım abim?" Lütfen yapın çünkü o damat sizinle de servetinin bir kısmını paylaşmak için yanıp tutuşuyor. Saçları da iyice parlatın şöyle yağlı yağlı görünsün. Heeehhh! Mükemmel oldu.

9. Altın Portakal'da gösterilecek kısa metrajlı bir filmin bile daha düşük maliyetli kaldığı düğün fotoğrafları

İnsana garip garip hareketler yaptıran bu fotoğrafçıların istedikleri ücretle okul ve hastane yaptırılabilir. "Ama çok para" dediğinde de lafları hazır: "Ben size bi tane büyük foto vercem, bi de albüm, ayrıca bi de DVD çekcem." İkna olmayan kendi bilir beybiler...

10. Gelinin bütün el fonksiyonlarını iptal eden gelin çiçeği

Eğer canlısını istiyorsanız daha çok para vermeniz lazım. Halbuki normalde sahte çiçek daha pahalı olmalı çünkü 20 yıl sonra da bozulmayacak. Önemli olan çiçekçinin de bu dağıtılan düğün paralarından faydalanması tabi.

11. Sizi adeta bir safariye çıkmış gibi hissettiren araba üstüne atlayan çocuklar

"Yavrum, evladım neden böyle yapıyorsun?" demeniz kadar nafile bir çaba yok. O çocuklar birkaç saniyeliğine bir kaplan, bir puma olmaya alışkın. Ne yapacaksın? Mecbur vereceksin. Zarfları boş bırakırsanız çok pis küfür ediyorlar arkanızdan.

12. Dans ederken kafadan aşağı yağdırmalık kağıt para

Bunun çözümünü sahte dolarlar ile sağlayanlar çıksa da riskli bir yöntem. Parayı genelde damat değil, daha büyükler dağıtıyor ama sebebi neydi ki? Onun için en güzeli peçete fırlatmak.

13. Esprileriyle ortamı şenlendirmesi için düğün mekanına çağrılan komikli nikah memuru

Nikah memurları, nikah daireleri dışında nikah kıymaları istenirse ekstra para alıyorlar. Kendilerine almıyorlar elbette, bağlı oldukları belediye bunu tahsil ediyor. Ama çok güzel tahsil ediyor, öyle böyle değil.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
huysuzpanda

Kufore gıdıp gelin bası demeden sacımı ıstedıgım gıbı yaptırıp odemeyı yaptıktan sonra ya bide sacıma aksesuar takacaktım unuttum deyıp duvagı cıkarmak ve kuafor taktırmak bunu cidden düşünmüşlüğüm var 😂😂

enk-capital

Düğün mü kaldı ya? Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz?

amansende

O kadar şeye ne gerek var be nikah sonra aile arası yemek oldu bitti o parayla tatile giderim balayına giderim diyenler olmuş olacakta Bu olay o şekilde nadir sonuçlanıyor. Düğün içinizde kalmadı sanıyorsunuz ama sonraları aman ne olacaktı bir düğün yapsaydık keşke oluyor. Yurtdışı balayı fiyatları off çok olunca gidilen yerlerde mutlu olunamama ev eşyalarına harcarım o parayı diyip o eşyalardan sıkılınca bu da boşmuş aman deme Yani kısaca herşey abartılmadan kararında yapılmalı 10 bine gelinlik değil 2000 e gelinlik alamk yemeksiz düğün yapmak gibi sonuçta aileler içinde önemli oluyor ve onlarında bazı şeyleri görmek hakları oluyor

arsenic

Katılıyorum. İnsan kaç kere o anı yaşar, düğün güzel bir gelenek. Bunun bunca zamandır yapılan birşeyse olmasının bir anlamı var. Cenaze töreni niye varsa evlenme töreni de o yüzden var. Ama son yıllarda işi bilen bazı uyanık aileler hiçbirşeye karışmayıp, misafir gibi gelip, bütün yükü genç çiftin üzerine atıyorlar. Adamlar yeni evlenmiş, düğünü mü ödesin, eşyaları mı ödesin, kira mı ödesin? O yüzden ne düğün yapacam ya diyenleri de haklı buluyorum.

eexorciist

en fenası yakın arkadaşların alkol masrafı...düğünü içkili yapsam bu kadar tutmazdı trakyalı olunca dur durak olmuyor :))))))...neyse helal hoş olsun

queen_of_the_7_kingdoms

Nekadar gereksiz.Bi nikah neyinize yetmiyo yaa?Hiç sevmem böyle adetleri...

Görüş Bildir