Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Düğün Fotoğraflarını Barınakta Çektiren Yeni Evli Çift

104PAYLAŞIM

1. Sahipsiz köpeklere dokunan bir gelini ancak filmlerde görebilirdik belki de.

2. Bu eşsiz ve güzel hikaye Trabzon'da geçiyor.

3. Trabzon'da evlenen Gülcan ve Nesullah Sonay çifti, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek evlilik fotoğraflarında bir hayvan barınağındaki sahipsiz hayvanlarla poz vermeye karar verdiler.

4. Bunu yapmalarının sebebi, barınakta yaşayan hayvanlara dikkat çekebilmek ve insanları desteğe çağırmak.

5. Bu projeye katılmalarının bir diğer sebebi de gerçek birer hayvansever olmaları tabii :)

6. Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği ve Beyaz-Siyah Ajans işbirliğiyle yürütülen projede evlenecek çiftler fotoğraf ücreti olarak hayvan barınağındaki sahipsiz kedi ve köpekler için 1.000 TL'lik mama parası bağışlıyor.

7. Gülcan Sonay, TRAHAYKO'nun gönüllü üyesi ve zaman buldukça da barınağa sahipsiz hayvanların yanına geliyor.

8. Sahipsiz hayvanların hangi şartlarda bakıldıklarının tartışmalı olduğu Türkiye'de bu konuya dikkat çekmek çiftimiz için oldukça önemli.

9. Gülcan şöyle anlatıyor: "Özel günümüzde de eşimle sahipsiz hayvanların yanında olmak istedik. Bizim için aslında onlarla olan her gün çok özel. Onun için bu günümüzde onlarla birlikteyiz."

10. Bütün yeni evlenecek çiftleri de hayvan barınaklarına bağış yapmaya çağırıyorlar. Bir ömür mutlu olacaklarına ne şüphe :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vbastet

Trabzon'da böyle düşünceli insanlar olduğunu görmek beni mutlu ediyor. Ayrıca Trahaykoya kemoterapi görmesine ve doktorunun hayvanlara yaklaşmasına yasaklamasına rağmen destek veren sürekli kedi ve köpeklerle içli dışlı olan iyilik meleği biriyle de tanıştım. Birde Trabzon'da üniversteli gençlerin hazırladığı ''Mama Rock'' adlı mama karşılığında konser olayı da mükemmeldi. Tüm bu şeyler ne kadar güzel olsa da ne yazık ki yeterli değil. Daha fazla insanın duyarlı olması lazım.

Gizli Kullanıcı

bende hayvanat bahcesinde çektirmek isterdim

farukavni

hayalindeki kız mı erkek mi peki merak ettim?:)

alienqueen

hayvanat bahçelerinde hayvanlar doğalarından uzakta ve kafesteler biliyorsun değil mi?

Gizli Kullanıcı

ben kızım tab2 erkek :D

Gizli Kullanıcı

ufff aq snane

farukavni

Gökkuşağı felen olunca dedim belki :D

Görüş Bildir