Düğün Davetiyesinde 'Maske' Uyarısı Yapan Damat, Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

 > 
49PAYLAŞIM

Ordu'nun Kumru ilçesinde, 2,5 ay önce evlenen ve düğün davetiyesinde ‘Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım’ yazarak davetlileri uyaran berber Tarık Kul, önceki hafta yakalandığı koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti. 

Kumru ilçesine bağlı Akçedere Mahallesi’nde berber Tarık Kul, önceki hafta rahatsızlanınca hastaneye başvurdu. Kul’un yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Ordu Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan Kul, önceki gün hayatını kaybetti. .

Tarık Kul, 18 Temmuz 2020’de, İlknur Kul ile dünya evine girmişti. Kuaför dükkanında aldığı önlemleri ile tanınan Kul, düğün davetiyesine de ‘Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım’ yazarak davetlileri uyarmıştı.

"Düğünde tüm önlemleri almıştı"

DHA'ya konuşan Tarık Kul’un ağabeyi Faruk Kul "Allah kimseye böyle bir acı vermesin. Tarık’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığını söylediler, ben de ‘Tarık genç, atlatır’ dedim. Kardeşim hastaneye yatırıldı, yoğun bakıma yatırıldı, kalbi durdu ve hayatını kaybetti. 2 buçuk ay önce evlendi, kendisi berberdi ve düğünde de tüm önlemleri almıştı. Davetiyesine bile uyarı yazdırdı. Dişinde oluşan apseden dolayı doktorun verdiği antibiyotiği kullanmış ama hapları fazla alınca vücuduna zarar vermiş. En sonunda illet virüsü kapmış, hasta olsa bile hastaneye gitmezdi" dedi.

Koronavirüse karşı herkesin dikkatli olmasını isteyen Kul, "Vatandaşlarımız çok vurdumduymaz, maske ağızda duracağına kola takıyorlar. İnsanlar dikkat etmiyor, bizim canımız yandı başkasının yanmasın" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir