Drogba Galatasaray'ı Bombaladı

 > 
94PAYLAŞIM
Drogba Galatasaray'ı Bombaladı

Galatasaray'ın dünyaca ünlü yıldızı Didier Drogba konuştu: “Ben profesyonelim ve Galatasaray’ı çok sevdim. Fatih Terim ile iletişim problemi vardı. Mancini hiç esnek değildi. Takımda çocuk ruhlu futbolcular çoktu. Benim çocukça oyunlara ayıracak vaktim yoktu"

Galatasaray ’a geldiğinde yer yerinden oynamıştı. Dünyanın yaşayan en önemli 5 santrforundan biri Galatasaray ’a imza atmıştı. Fildişili büyük hizmetler verdi. Ve sessizce Galatasaray ’dan ayrıldı.

Tüm kamuoyu Galatasaray’ın Drogba ’ya sözleşme önermediğini ve ünlü futbolcunun bu sebepten dolayı Galatasaray’dan ayrıldığını düşünüyordu. Drogba kendisi anlatıyor: “Ben profesyonelim. Galatasaray’ı çok sevdim. Evet profesyonelim ama sadece para için futbol oynayıp ailemden uzak kalamam. Ailemden uzak kalıp futbol oynamam için pozitif şartlar içerisinde olmalıyım, kendimi mutlu hissetmeliyim.

‘DEDİKODUM YAPILDI’

Takımdaki arkadaşlarla sıkıntımız yoktu. Benim suratıma gelip kimse bir şey söylemedi. Hep dedikodum yapıldı. sahada yalnız bıraktılar beni. Chelsea’de de herkesin başka başka arkadaşları vardı. Ama bir oyunumuz vardı. Ve ona beraber sahip çıkardık. G.saray’da ise kendini profesyonel adlandıran, çocuk ruhlu futbolcular vardı. Onların oyunu farklıydı. Futbol ciddi bir oyundur ve zeka gerektirir. Benim çocukça oyunlara ayıracak vaktim ne yazık ki yoktu.

‘MANCİNİ İTİRAF ETTİ…’

Mancini ile sıkıntılarımız oldu. Beni anlamadı. ya da anlamak istemedi. Bana takımda pas atmıyorlardı. Kendisine söyledim. ‘Biliyorum, görüyorum. ama bir şey yapamam’ dedi. Bir İtalyan olarak futbolda kırmızı çizgileri vardı. Esnek değildi…

‘TERİM HEDEF GÖSTERDİ’

Fatih Terim ile iletişim problemi vardı. Gönderilmesini bana bağladı. Beni taraftarın önüne atmaya çalıştı. Başkanla görüştüğüm için gittiğini düşündü. Ben Didier Drogba’yım . İletişim insanıyım. İsteyen herkesle görüşürüm. İyi veya kötü oynadığımı masörden, tercümandan duymak zorunda değilim…

‘OYUNCAĞI GİBİ… ’

Başkan sürekli bir şeyler söylüyor sonra ortadan kayboluyordu. Problemleri gördüğünü sandım. Hatta bence görüyordu ama çözmek için hiç hamle yapmadı. Galatasaray’ı bir oyuncak gibi görüyordu. Ben de kendimi oyuncak bebek gibi hissetmeye başladım. Bence tüm tercihleri yanlıştı. Takım üzerinde pozitif bir etkisi olduğunu düşünmüyorum yaptıklarının…

‘GALATASARAY ÇOK BÜYÜK’

Galatasaray çok çok büyük bir potansiyel ama içindekiler bunun farkında değil. Ya da bu büyük potansiyelden herkes kendine düşeni kopartmaya çalışıyor. Umarım bir gün Galatasaray ile yollarımız bir kez daha kesişir. O potansiyeli o gücü bilen insanlarla birlikte Galatasaray ’ı hak ettiği yere getirmek isterim. Galatasaray taraftarına çok teşekkür ederim. Galatasaray ’ın büyüklüğünü en iyi onlar temsil ediyorlar. Bizi gerek sahamızda gerekse deplasmanda hiç yalnız bırakmadılar…

Millet

Haberin Tamamı İçin:

Drogba: "G.Saray'ı Oyuncağı Olarak Görüyordu"

Didier Drogba, Türkiye kariyerinde yaşadığı sorunları anlattı.

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra yeniden eski takımı Chelsea'ye dönen Didier Drogba, Millet gazetesine Türkiye kariyeriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sarı kırmızlı takımı çok sevdiğini söyleyen Drogba, "Profesyonel bir futbolcuyum. Ama sadece para kazanmak için ailemden uzak kalamam. Ailemden uzak kalacaksam pozitif şartlara sahip olmalıyım. Galatasaray'da takım içerisinde kimse yüzüme bir şey demiyordu. Ama arkamdan konuşuyorlardı. Takımda profesyonel olduklarını söylemelerine rağmen çocuk ruhlu oyuncular vardı. Benim çocuklara ayıracak vaktim yoktu." dedi.

"MANCINI BANA YARDIMCI OLMADI"

Takım içerisinde yaşanan sorunları Mancini ile paylaştığını belirten tecrübeli oyuncu, "Bana pas atılmadığını ona ilettim. Durumun farkında olduğunusöyledi. Ama bir şey yapamayacağını da ekledi. Bu yüzden bazı sıkıntılar yaşadık. Onun bazı kırmızı çizgileri vardı hiç esnek değildi." ifadelerini kullandı.

"TERİM BENİ TARAFTARIN ÖNÜNE ATTI"

Fatih Terim ile de problemler yaşadığını söyleyen Drogba, "Terim ile iletişim sorunumuz vardı. Gönderilmesini bana bağlayıp beni taraftarın önüne atmaya çalıştı. Başkanla görüştüğüm için yollandığını düşündü. Ama ben Drogba'yım. İletişim insanıyım. İsteyen herkesle görüşürüm." dedi.

"GALATASARAY'I OYUNCAĞI GİBİ GÖRÜYORDU"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile ilgili görüşlerini de açıklayan Fildişi Sahilli oyuncu, "Başkan sürekli bir şeyler söylüyor sonra ortadan kayboluyordu. Problemleri görüyordu ama çözmek için hamle yapmıyordu. Galatasaray'ı oyuncağı olarak gördü. Bence tüm tercihleri yanlıştı. Yaptıkları takıma pozitif katkı sağlamadı." şeklinde konuştu.

Yeniden Galatasaray'a dönmek istediği saklamayan oyuncu, " Galatasaray büyük bir potansiyele sahip. Ama bunun farkında değil. Umarım yıllarımız yeniden kesişir. Galatasaray'ı hak ettiği yerlere getirmek isterim." dedi.

Fotomaç

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir