Doğum İzlerinden Ötürü Mide Bulandırıcı Olduğu Söylenen 23 Yaşındaki Annenin Ağızlara Pay Niteliğinde Cevapları

-

Hamilelikte oluşan çatlaklar genellikle hamileliğin güzel yanlarından sayılmaz. Ama bunun da sürecin ve deneyimin bir parçası olduğunu kabul etmek gerek. Çatlaklarından ötürü olumsuz tepkiler alan bir annenin harika cevabını sizler için Bored Panda'dan derledik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/pregnancy-sto...

Malezyalı 23 yaşındaki Doreen Ching dört çocuk annesi genç bir kadın.

Fakat bu güzellikleri dünyaya getirmek o kadar da kolay olmamış. Yaşadığı sıkıntılar Doreen'in vücudunda kalıcı izler bırakmış.

Doreen, vücudunda bulunan bu derin hamilelik çatlaklarını sosyal medyada paylaştı. 23 bin kişi fotoğrafa olumlu veya olumsuz tepki verirken, 12 bin kişi de fotoğrafı yeniden paylaştı.

Fotoğrafı görenlerin birçoğu Doreen'in dürüstlüğünü takdir ederken, bazıları da 'bu kadar çok çocuk' doğurduğu için bunu hak ettiği yönünde yorumlarda bulundular.

'Birçok insanın bana 'çirkin' dediğini gördüm ve benim midemi o kadar çok bulandırdı ki resmen kusmak istedim.'

'Dünyanın kadınlarına karşı hiç saygınız var mı? Anneniz? Eşiniz? Çocukları olan bir kadın?'

'Karnımın hayatımın sonuna dek böyle olmasını nasıl kabullenebileceğimi düşünürdüm.'

'Karnım önemli değil. Hala evde bikini giyebiliyorum. Olabileceğim kadar mükemmel olabilirim.'

Neyse ki olumsuz yaklaşımda bulunan, pozitif yaklaşımların yanında az sayıda kaldı.

'Doreen sen güzelsin. Hamilelik çatlakların anneliğin getirdiği kaplan çizgilerin.'

😌😌

'Bir gün bütün vücudunuzu kırışıklıklar kaplayacak ve yüzünüzün güzelliği solup gidecek ama o çocuklar seni sevecek ve ömrünün sonuna kadar sana bakacaklar. Ve bu çatlakların ödenmesi gereken çok küçük bir bedel olduğunu göreceksin. Annelikten ve onun getirdiği her şeyden gurur duy. Hala çok güzelsin.'

👇👇

'Dört çocuk dünyaya getirdin, çok güzelsin ve ailen seni olduğun gibi seviyor. Mutlu olmak için dünyadaki diğer insanların onayına ihtiyacın yok. İnsanların vücudunu eleştirenlerin büyük ihtimal kendi vücutlarıyla bir sorunları var. Ayrıca bir gün hepimiz yaşlanacağız ve güzellik bir noktada göreceli bir kavram.'

😍😍

'Harika bir insansın. 4 güzel çocuğun annesisin. Hiç kimsenin yaralarından ötürü moralini bozmasına izin verme. O izleri sev! Seni daha özel ve güzel yapıyorlar! Gurur duy!'

👏👏

'Dördüz çocuklarınla o kadar güzel genç bir kadınsın ki. Bu hamilelik izlerinden ötürü üzülmemelisin, onların hepsi doğal. Zamanla geçebilirler de geçmeyebilirler de ama önemli değil. O izler senin ve geçmişinin bir parçası. Onlar olsun ya da olmasın, çok güzelsin.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
warmachine

kadın gayet güzel görünüyor ancak tripofobim var ve bu görüntü beni rahatsız etti :/

idiotloji

BANANE

corpse-bride

o kadar cok dogurmasaydın dıyen yahu bunlar dorduz sanırım luksumu vardı dogurmamak gıbı

Gizli Kullanıcı

o fotoğrafı niye paylaşıyosun canım benim ne gerek var? paylaşıyosan da kötü yorumları da kabulleneceksin. bi de artık lazer filan var kalmıyo o izler.

corpse-bride

derın catlaklarda lazer ıse yaramıyor dıye bılıyorum

kablosuz_kopek

yaniii niye paylaşıyorsun? Hadi paylaştın kötü yorumlara neyin tribini atıyosun? Resmen durduk yere ekşın aramış ya. Paylaşayım da ortam şenlensin bi laf sokuzlayayım demiş amk.

mst

Rahatlığı veya rahatsızlığı eşi ve kendisiyle alakalı bayrak yapmaya gerek yok bence

Görüş Bildir