Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğmamış 5 Çocuktan Babasına Notlar

106PAYLAŞIM

Her çocuk, her baba bazıları kadar şanslı olamayabiliyor...

1. "Madencinin" çocuğunun notu

Babacığım, isterdim ki sana "bu gece madene gitme, biraz daha kal bizimle" diyebileyim, ama biliyorum ki çalışmak karanlığın içinden evimizin ışıl ışıl yanmasını sağlamak zorundasın. En azından kendine dikkat et baba, bel gelmeden sen gitme.

2. "Taşeron işçinin" çocuğunun notu

Çok yorulma babacığım. Ben geldiğimde bana ayıracak vaktin, benimle geçirecek zamanların olsun. İş aramak, oradan çıkıp oraya koşturmak zorundasın biliyorum ama ben çocuğum ne anlarım ki? Nasıl anlarım senin ay sonunu görebilmek için o işten o işe koştuğunu, sigortasız, üç kuruş paraya çalıştığını.

3. "Çiftçinin" çocuğunun notu

Sabahın 5'inde kalkıp akşamlara kadar güneşin alnında çalışıyorsun, 30 kuruşa domates üretiyorsun, senin alnının teri ile üretip 30 kuruşa sattığın ürününü insanlar 3 liraya yiyor. Sen yine her yıl gocunmadan ekip biçiyorsun. Üzülme babacım, ne de olsa milletin efendisi değil miyiz?

4. "Esnaf" çocuğunun notu

Ne zaman sıkıntı olmadı ki bu ülkede babacım sıkma kendini. Banka borçların, siftahsız günlerin, prim ödemelerin, süpermarketler her zaman olacak ama bize sen lazımsın. Üzülüp, sıkılıp dertlenme babacım her şey düzelir, yoluna girer yeter ki sen hep bizimle ol.

5. "İnşaat işçisinin" çocuğunun notu

Başkalarına lüks evler yaparken sen avuçlarımızdan kayıp gitme babacım. Üç kuruş fazla kar etmek, ceplerini biraz daha fazla doldurmak isteyenlerin hırsları uğruna senin canını tehlikeye atmalarına izin verme... Böyle diyorum da bu senin elinde değil biliyorum baba. Kendine dikkat et, bize ayıracak vaktin de olabilsin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir