Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğanın Psikopatça Takılmayı Delicesine Sevdiğini Gösteren 21 Çarpıcı Görüntü

2.6bPAYLAŞIM

Doğaya günün birinde biz de boyun eğeceğiz, bu görüntüler de bizi bekleyen o küçük kıyametin ön gösterimi.

1. Sırtlan bu, ezeli düşmanını bile yer.

2. Açlık nedir? 😱

3. Ölüm geliyorum demez. 🕷

4. Tayvan'da gerçekleşmiş devasa bir toprak kayması.

5. Çetin mücadelelerin izini taşıyan su aygırı.

6. Derin sularda da çetin mücadeleler var. Bu mücadelelerden birinden gazi olarak çıkan büyük beyaz köpek balığı.

7. Balıkların solungaçlarına giren, dillerini yiyen bir dil paraziti.

8. Ren geyiğinin boynuzundaki kadifemsi kısım dökülme aşamasında.

9. Bugünkü menü dostları da davet etmelik: Bir zürafa!

Yüzündeki ne yedim be bakışı!

10. Bir baykuş 70'den fazla yaban sıçanı öldürmüş ve bunlardan kendine bir yuva yapmış.

Tam bir psikopat! 🦉

11. Oda arkadaşını bir lokmada mideye indiren tekinsiz balık.

12. Martılara da güven yok, güvercini bütün bir şekilde mideye indiriyor.

13. İki başlı kaplumbağa. 😱

14. Deniz tuzu ile kaplanmış bir kafatası.

15. Teksas'ta çekilmiş bir fotoğraf: Bardaktan boşanırcasına dedikleri bu olsa gerek.

16. Su aygırına bulaşmaması gerektiğini acı bir şekilde öğrenen aslan.

17. Neredeyse kendi boyundaki yelken balığını avlayan köpek balığı.

18. Minik bir hortum bile sahili birbirine katmaya yetiyor.

19. Bu ise çok daha büyüğü. Hortumun başlama anı.

20. Böcekler selden sonra barınak arama uğraşındayken ortaya çıkan ilginç görüntü.

21. Yuvasında kullandığı malzeme boynuna dolanırsa... 😕

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lumos_03

Yaw 14 ne güzelmiş

matrcomes

uuuu beybiii

darkquenn

#11 de öbür balık nasıl da korkmuş

akatsuki1971

21 i görünce 31 çekme fantazisi yaparken geberen davit carradine geldi aklıma.

yeezus

doğa! en küçük bir çaba harcamadan ve mükemmeI bir kusursuzIukIa en basit maddeden son derece farkIı şeyIer yaratıyor; hepsinin üzerine de ince bir tüI örtüyor. yarattığı her bir parçanın kendine has özeIIikIeri, her bir durumun ayrı açıkIaması var ama sonuçta hepsi birIikte bir bütünü oIuşturuyorIar. - goethe

akatsuki1971

Ve hepsi tesadüfen oluyor.bu muazzam denge kurgu ile oluşmamış yani

omer-aydin2

Kurgu yok, Evrim var. Ne doğa da, ne Evren'de bir düzen yoktur, ikisinde de kaos hakimdir. Zaten bir düzen olsaydı, hergün binlerce canlı yok oluyor, Dünya da 5 büuük yok oluş gerçekleşti bu düzen hiç mi bozulmadı? Ortada sabit bir yaratılış olsaydı, şimdiye Dünya'da canlı kalmazdı. Ama evrim sayesinde yaşam her zaman bir yolunu buluyor.

akatsuki1971

düzen mi yok. aferim ilk altı ay anne sütü bundan şart diyor doktorlar.5 büyük yokoluşa rağmen düzen bozulmamış diyorsun e tabi bozulmaz en baştan o 5 büyük yok oluş ve sonraki büyük yok oluşları hesaplayıp her seferinde sonradan gelecek düzeni baştan kurgularsan düzen tabi ki hepdevam eder.Tüm patlamalar kaos ve yıkım doğrururken big bang nasıl da muhteşem bir düzen yaratmış.Bilim adamları bile ölçülemeyecek bir az hız olsaydı geri çökme, fazla hız olsa savrulup dağılma olurdu. diyorken sen çıkmışsın kaos var diyorsun.excel i bill gates yazıyor rasgele tuşlara basılmış program oluşmuş deseler itiraz ediyorsun ama tüm bu yüzmilyarlarca galaksinin yolculukları kimyasal fiziksel kurallar dünyanın ekolojik dengeleri falan hep kaos.

omer-aydin2

Aylar sonra onedio'ya giriyorum şu cahilce yorumu görüyorum. Evet evrende sabit bir düzen yoktur. Azıcık fizik bilgin oslaydı bunu evrenin en temel yasalarından olan entropi'nin sağladığını bilirdin. Doğada'da düzen yoktur. Sürekli canlıların soyu tükeniyor, sürekli yeni canlılar evrimleşiyor ve bu canlılık mümkün olduğu süre boyunca sürekli de devam edecek Ayrıca ne saçmalıyorsun bu yokuluşları kim hesaplamış? Eğer o sözünü ettiğin Allah hesapladıysa, niye Kuran'ında hiç bahsetmedi? Niye bu Dünya'yı insanlar için bir imtihan Dünyası diye yarrattı derken, İnsanlardan milyarlarca yıl önce bu hayat başladı? Ve niye bu canlıları defalarca kez yok etti? Ve en önemlisi, Bu yokuluşlara, İnsanlık öncesi çağlarda yaşamış canlılara ait Kuran'da tek bir yazı bile yokken sen hangi kafayla bunu Allahın yarattığına inanıyon?

omer-aydin2

Nasıl kara delikler kara değilse, Big Bang'e patlama denmesi de onu bir patlama yapmaz. Big Bang bir genişlemedir ve hala devam etmektedir.

omer-aydin2

Son olarak da şu Bill Gates ile ilgili verdiğin örnek de zaten Evrim hakkında gram bilgin olmadığını gösteriyor. Evrim rastgele olayların bir araya gelmesi ile değil, birikimli seçilim ile meydana gelir.

akatsuki1971

kuranı okumadığın belli okusan da dinsiz olman da beli. ben sürekli insan yaratıldı yok dildi demedim ki kuran da demiyor. ilk insan ademdir. bu kadar. kuranda yazıyor. ben kainatı 6 günde yarattım diyor Allah inanmasan da kurnada böyle. dünya güneş ve ayı bir karar yerine doğru akarlar diye tanımlıyor senin maymun beynin evrilmeden önce hesaplanmış yani. yer ve gök bitişikken onu ayırıp yükselttik diyor kuran ve daha yüzlerce şeyden bahsediyor. Ağı dişi örümceğin ördüğünü çiçeklerin çift çift yaratıldığını dişi karıncanın koloniyi yönettiğini senin maymun ataların bigbang i keşfetmeden önce. istersen muz yemeye ara ver ve gugıla kuranda bahsedilen mucizeler de inanmasan da o şebek primat beynin anlamasa da en azından zaman geçirmiş olursun sen yine inanma demiri indirdik diyen ayete kapıyı çalan yıldız derken pulsarların sesini tarif ettiğini falan...şebeksin tamam da insanlğa geç artık

omer-aydin2

Ne saçmlıyorsun? Bilim hakkında hiçbir fikrin olmadan böyle atıp tutmak, saçma sapan yazıları bilimselmiş gibi önüme getirmek nasıl bir kafa? Evrime göre ilk insan diye bir şey yoktur. O yüzden Adem diye biri de hiçbir zaman var olmadı. Zaten günümüzde var olan genetik çeşitlilik insanlığın tek bir çiftin ve onların çocuklarının ensest üremesinden gelmediğini kanıtlıyor.

omer-aydin2

Gün dediğin kavram Dünya'nın Kendi etrafında 1 tur dönmesine verilmiş isimdir. Kainat 14 milyar yıl önce Big Bang ile varoldu. Dünya ise 4.5 milyar yıl önce. Ve öyle bir günde falanda olmadı. Kainatın big Bang ile var olma süresi Planck sabitleriyle açıklanıyor bırak gün'ü mikro saniyelerden bile kısa sürelerden bahsediyorum. Yer ve gök'ün bitişik olması, ayrılması gibi kavramlar zaten başlı başına fizik yasalarına aykırı ve saçma önermelerdir. Güneş ve Ay'ın hakaret ettiği Kuran'dan yüzbinlerce yıl önce de biliniyordu. İlk insanlar nasıl dünya'nın her yerine göç ettiler sanıyorsun?

omer-aydin2

Kuran'da çiçeklerin çift yaratıldığı geçmez, tüm canlıların çiftler halinde yaratıldığı geçer ki bu bir hatadır. Bakteriler, daphnia(erkeği olmayan canlı türleri), mantarlar... Kuran'ı çürütmeye başlı başına yeterlidir. Galiba sen google'a "Kuran mucizleri" yazarak ve bunlar dışında tüm bilgilere kendi kapayarak orgazm oluyorsun Ama sen bütün bunları bırakıp Kuran'da Güneşin Dünya etrafında döndüğü yazısına bakarak Kuran'ı bilimsel bir kitap olarak gör. Sonuçta kimin aklına gelir ki gök yüzüne bakıp sabah Güneşin batıda akşam doğuda olduğunu görmek. Böyle önemli bilimsel bir bilgi Kuran'da olmiycak da nerde olcak de mi :D

akatsuki1971

madem yaratıcı yok mutlak yokluktan nasıl ilk madde oluştu bilimsel tarifini yapan bir atesit var mı senin inandığın

omer-aydin2

Hiçbirine cevap vereyemeyince klasik argümana geçiş yapmışız bakıyorum :D Cevabımı vermeden önce sana şu soruyu sorayım, bir yaratıcı varsa bu neden illa arabın tanrısı olmak zorunda? Dünya'da insanların inandığı binlerce tanrı var, bilimsel olarak en mantıklı olan spinozanın tanrısı var. Neden bunca yanlışa rağmen arabın tanrısı? Cevabım ise: Kuantum dalgalanmalarıdır. Yoktan var olmayı mükemmel bir şekilde açıklıyor

akatsuki1971

Aarabın değil tüm alemlerin rabbi azıcık kafan bassa birden fazla tanrı olamayacağını mantık olarak yaşamdaki gerçekler olarak anlardın. şu göt kadar dünyayı bile paylaşamayan devletler sürekli çatışma halindeyken senin maymun beynin binlerce tanrı olması gerektiğine inanıyor komedi dükkanı vol 5.

Görüş Bildir