Doğamızın Bir Parçası Olmasına Rağmen Yokmuş Gibi Davranılan Selülitlerini Hiçbir Sakınma Olmadan Paylaşan Kadınlar

207PAYLAŞIM

Artık onların varlığını kabullenmemiz gerekiyor.

Selülit kadın bedeninin bir parçası, tıpkı vücut tüyleri gibi.

Kadınlık hormonlarının bir sonucu olan selülit görünümü de tıpkı vücut tüyleri gibi kişiye göre değişiyor. Kiminde az, kiminde fazla oluyor ama herkeste istisnasız bulunuyor.

Elbette genetik, kilo, spor alışkanlığı da bu görüntüyü etkiliyor.

Düzenli spor, masaj, sağlıklı beslenme gibi yöntemlerle bu görüntüyü azaltmak mümkün. Tamamen yok etmek ise imkansız. En ünlü modellerin bile zaman zaman selülitli halleri medyaya yansıyor.

Selülit görüntüsünü seven yok, bu yüzden aslında böyle bir şey yokmuş gibi davranılıyor.

Bunu yine kadınlar yapıyor. Ana akım ve sosyal medyadaki yanıltıcı fotoğraflar nedeniyle pek çok insan selülitin doğal olmadığına inanıyor.

Ünlü büyük beden model Iskra Lawrence, şimdi bu konuya da parmak basıyor ve selülit görüntüsünün utanılacak bir şey olmadığını göstermek istiyor.

Selülitli bir fotoğrafını paylaşarak selülitlerin doğal olduğunu ve kendi yüzü ve vücuduyla barışık olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Aslına bakarsanız, pek çok kadın sahte Instagram pozlarına karşın bu tür fotoğraflar paylaşarak insanlara gerçek dünyayı göstermeye çalışıyor.

Dünyaya sosyal medya çağında gelen pek çok genç kız, vücutlarının gerçekliğinden habersiz şekilde gördüklerini doğru kabul edebiliyor ve kusurları yüzünden psikolojik sorunlar yaşayabiliyor.

Elbette sağlıklı yaşam ile hafifletilebilir, ancak onlar hiç yokmuş gibi davranmak büyük bir yanılgı.

View this post on Instagram

CelluLIT. Thank you @mikzazon for always sharing body positivity pics! I love her page SO much! . 90% of woman have cellulite! YEP! Even those fitness models that you are comparing yourself to have cellulite. I’ve lost 100lbs and I got cellulite! 🙋‍♀️ . IT’S NORMAL! Here’s some facts: 1. CELLULITE MAY BE IN YOUR GENES It's true that cellulite runs in families; if your mother and grandmother had cellulite, you have a better chance of also developing it. #thanksmom . 2. CREAMS DON’T WORK LONG TERM Despite what you might read on their labels, no topical creams—prescription or over-the-counter—have been shown to permanently reduce the appearance of cellulite. Studies have found, however, that products containing retinoids (labeled as retinol over-the-counter) may provide some temporary effects by creating a thicker skin cover that can help camouflage bumps. 3. TIGHT CLOTHES MAKE CELLULITE GO AWAY FOR GOOD Yes, wearing compression-style leggings while you exercise can reduce thigh jiggle as you move—but it's only a temporary effect and you're unlikely to see any change after you strip down post-workout. Elastic bands on underwear, for example, can actually contribute to the appearance of cellulite if they cut off circulation and limit blood flow. 4. CELLULITE IS NOT FAT Don’t get the two confused: Cellulite is just the dimples and bumps that are seen when fat is divided into tiny pockets in the skin #cellulite #celluLIT #celluliteisnotaflaw #cellulitebooty #celluliteisnormal #bodypositive #bodypositivity #aeriereal #weightlossjourney #weightlossupport #eatingdisorderrecovery #eatingdisordersurvivor

A post shared by Madi | Health,Weight Loss,PCOS (@itsfitmadiwilson) on

Normal insanların sosyal medyada kendilerini göstermesi, normal bedenli kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor.

Dün vücut tüyleri, bugün selülit, yarın göbek... Bu akım daha da yayılacak gibi.

View this post on Instagram

Girl, this summer: wear the goddamn shorts. #AExME #celluLIT

A post shared by MAY WELLS (@maywellsofficial) on

Ne dersiniz?

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ernest-belfort-bax

Spor yapanlar mal siz doğalsınız aynen.Ye yat politikasına devam.Ayrıca iğrenç birer yağ canavarı gibi görünüyorsunuz.

red-factor

Ben severim selülit. Daha doğal geliyor nedense.

nil-sengonul

kendisiyle barışık insanlara selam olsun:);)

spiritorbs

A.q. 30 dk kıçını kaldırıp spor yapacaksın . Yok neymiş selülit bizim doğal bir parçamız , bizden biri o , g.tünüzü dışlamayın , üzmeyin filan . Göbek ve selülit çok zor durumda kalmadıktan sonra hiç bi zaman sevilmedi . Hem daha sağlıklı hem de güzel bir g.t için spor yapın . :))

lochness

galerideki ilk fotoğraflardaki fit kadınlarda da selülit oldugunu göreceksin. sporla azaltılabilir ama çok zayıf ve fit olsanda bedeninde olan birşey bu. yok edilen birşey değil. her kadında var, mankenler dahil. senin dediğin burnunu yok et demek gibi birşey. istesen aldırırsın ameliyatla ama burun bu yani bedeninde olan birşey senin bi parçan..

spiritorbs

Evet haklısın ve katılıyorum . Ona yapılacak bir şey , şakayla karışık takıldım öyle işte :) . Hiç bir şey yapmayan , kendini salmış , boşvermişlere benim sözüm . Bazı bünyelerin metabolizması farklı çalışıyor ve tabiri caizse su içse yarıyor . Benim sözüm bakkala bile arabayla gidenler . Yürümüyor bile . Motor kulanmakta efor gerektiren bir şey ama en güzeli bisikleti hayatımızın bir parçası yapmak . Spor yaptığımızda uyku,seks,yaşam kalitesi bir anda her şey düzene giriyor . Çünkü vücudumuz çalışıyor işliyor . Bence bisiklet en güzeli . Daha özgür hissettiriyor .

john_er

Hemen herkes ne güzel de desteklemiş. Çirkin görünüyor işte kabul edin, spor yaparak kurtulabilirsiniz bu gibi durumlardan ama kimsenin işine gelmiyor. Onun yerine demişler ki "çelülitlerinicle balışık olun , helkese göshterin" hade lan ordan...

deniz-demirel12

Spor yapınca kurtulabilen var kurtulamayan var (genetik). Bir durum hoşunuza gitmiyorsa yapabileceğiniz iki şey vardır: Durumu değiştirmek veya durumu kabullenmek. Normal bir insan çılgınlar gibi emek harcayıp spor salonuna gidip selülitlerini azaltmaya çabalamak zorunda değil... zararlı değiller. Manken değilsen bacaklarının böyle olduğunu kabul edip hayatına devam etmenin yanlış bir tarafı yok. İnsanları rahat bırakmak lazım

nestathechopper2

yav senin adın caner, sen hayatında selülit mi gördün bedeninde de bıtbıtbıt konuşuyosun be kardeşim? kendisi best model of the world de bana...

ali-efe7

OOO selilüti olanlar toplanmış. Kısır ve börekleri çıkartın :) ahahha Bütün gün oturmak yerine 1 saat spor yapın. Hem kalbe de iyi gelir.

nestathechopper2

gerizekalı testosteron kokuları toplanmış. bu iqyu elde edebilmek için sen günde kaç saat beyin jimnastiği yapıyosun söyle de örnek alalım.

ali-efe7

Zoruna gitmiş Ablamın bir börek ye de aklın çalışsın biraz. AHahahahaha hakaret etmeden duramayan selülit topağı bana beyin jimlastiğinden bahsediyor. Demeyeyim diyordum ama tutamayacağım kendimi yarası olan gocunur selülit abla :)

deniz-demirel12

İstediğini yazabilirsin ama senin yorumun hakarete daha yakın. Bende selülit yok. Görüşümü belirttim :)

countess-rain

Kadınlara abla, teyze demeyi hakaret sayıyorsunuz. Ne komiksiniz:))

ali-efe7

@Deniz Demirel ben zaten hakaret edenin sen olmadığını biliyorum. zaten sana da değil benim laflarım. Benim özellikle de son mesajım @neasthechopper2'ye Sadece " Normal bir insan çılgınlar gibi emek harcayıp spor salonuna gidip selülitlerini azaltmaya çabalamak zorunda değil..." sözüne katılmıyorum.

Görüş Bildir