Görüş Bildir
Haberler
"Diyarbakır ve Suruç Bombacıları MİT Kontrolünde Suriye'ye Gidip Gelmiş"

"Diyarbakır ve Suruç Bombacıları MİT Kontrolünde Suriye'ye Gidip Gelmiş"

Batuhan
02.08.2015 - 13:46
İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Diyarbakır’daki HDP mitingine bombalı saldırının faili IŞİD üyesi Orhan Gönder’le Suruç’ta 31 kişinin yaşamını yitirdiği intihar saldırısını gerçekleştiren Abdurrahman Alagöz’ün MİT’in kontrolünde Suriye’ye gidip geldiği iddiasında bulundu.

IŞİD saldırılarının ardından CHP heyetinin Diyarbakır ve Adıyaman’da yaptığı incelemeler hakkında Cihan Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Ağbaba şunları söyledi: “IŞİD ile ilgili maalesef devletin göz yumduğunu net olarak görebiliyoruz. Hiç eline silah almamış insanlar, gazetecisi, polisi, işadamı terör örgütü üyeliğinden cezaevlerine atılırken ailesi tarafından ihbar edilen, şikâyet edilen, ‘Benim oğlum IŞİD’e katıldı’ denilen insanlar hakkında soruşturma açılmaması bile en hafif ifadeyle zaaf olarak nitelendirilebilir.”

Adıyaman’da çocukları IŞİD’e katılan ailelerle görüştüklerinde, ihbar edilen çocuklarla ilgili hiçbir güvenlik önlemi alınmadığını öğrendiklerini aktaran Ağbaba “Devletin ve MİT’in kontrolünde Adıyaman’da gençler IŞİD’e katılmış. Hatta Suriye’ye gittikten sonra Türkiye’de bir süre kalıp geri dönenler var. Burada tamamen devletin ve MİT’in göz yumması var” dedi.

Diyarbakır’da mitingde bomba atan çocuk, Suruç’ta canlı bomba olarak kendini patlatan çocuk MİT’in kontrolünde Suriye’ye gidip gelmiş” iddiasında bulunan Ağbaba şöyle devam etti: “IŞİD’in, hükümet tarafından şefkatle kollandığını söyleyebiliriz. Diyarbakır ve Suruç’taki bombalı eylemlerde büyük bir zafiyet var. IŞİD’e katılanlar, Suruç ve Diyarbakır’daki bombalı saldırıları düzenleyen çocukların Suriye’ye girip çıkması tamamen MİT’in kontrolünde gerçekleşmiştir.”

Diken

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
gerek yok

Mit kimin emrinde biz iyi biliriz (!) Her şey Hdp'yi hedef gösterip oylarını düşürmek için. Sonra seçim yapılıp akp yine tek başına iktidar olacak. Tek amaç ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

ben artık bu ülkey, böle s*kik politikacalır yönetmesini istemiyorum arkadaş al birini vur ötekisine !!! yeter defolun gidin ülkemizden sizin yüzünüzden dost... Devamını Gör

KaraHusO

boş boş konuşacağına savcılığa suç duyurusunda bulun...