Diyanet İşleri Başkanı: 'Kuran Kurslarında Bir Tuğlası Olana Cennette Ev Verilecek'

 > 
5.8bPAYLAŞIM

Kahramanmaraş'ta katıldığı yatılı Kuran kursu açılışında Kuran kurslarının şeytandan korunmuş bölgeler olduğunu söyleyen Diyanet İşleri Başkanı, 'Bu kurslarda bir tuğlası olana cennette bir ev verilecektir' dedi. Erbaş'ın bu sözleri ile Orta Çağ Katolik Kilisesi'nin 'Endüljans' uygulaması arasında benzerlik kuran yorumlar yapıldı.

Açılış öncesi konuşan Ali Erbaş şunları söyledi:

"Bir Kuran kursu üç sınıf insanın amel defterlerinin kapanmamasına vesile oluyor. Ne mutlu sizlere ki, ülkemizde 2 bine yakın Kuran kurslarından birine de Pazarcık ilçesi sahip oldu. Kuran kurslarımızın bulunduğu yerlere biz "Şeytandan korunmuş bölgeler."diyoruz.  Çünkü Rabbimiz buyuruyor ki bir yerde eğer Allah zikredilirse, oraya şeytan yaklaşamaz."

"Bu kursta bir tuğlası olanın bile o tuğladan dolayı Cennet'te kendisine bir ev verileceğini Allah Resulü Efendimiz müjdeliyor. Diyor ki, bir kuş yuvası kadar mescit yapan ve bu mescitlerin yolunu açan Kuran kurslarına, Kuran eğitim merkezlerine katkı sağlayan insanlara karşılığı Cennet'te verilecektir buyuruyor. İşte bu müjdeye katkısı olan herkes nail olacak"

Diyanet İşleri Başkanı'nın bu sözleri, Ortaçağ Avrupası'nda Katolik Kilisesi tarafından uygulanan 'Endüljans' uygulamasına benzetildi.

📌 Sosyal medyada yapılan yorumlardan bazılar şöyle

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir