Direnişin Sembol İsimlerinden: Askeri Hapishanedeki Filistinli Ahed Tamimi Serbest

 > 
114PAYLAŞIM

İsrail askerlerine karşı direnişiyle tanınan ve geçtiğimiz aralık ayında gözaltına alınan 17 yaşındaki Ahed Tamimi bugün serbest bırakıldı. 

Ahed Tamimi'yi tüm dünya, İsrail yönetimine yaptığı karşı direnişle tanımıştı.

Karşı duruşundan ötürü 'Hanzala Cesaret Ödülü'nün de sahibi olmuştu.

Tamimi geçtiğimiz aralık ayında ise evine baskın düzenlenerek gözaltına alınmış, kendisine müessir fiil ve taş atmanın da bulunduğu 12 ayrı suç yöneltilmişti.

Çocuğu hakkında bilgi almaya giden anne Neriman Tamimi de Ramallah'da gözaltına alınmıştı.

palsolidarity.org

Bugün basına yansıyan bilgilere göre, Tamimi ve annesi serbest bırakıldı.

İsrail Hapishane Servisi Sözcüsü Assaf Librati, Ahed Tamimi ve annesi Neriman Tamimi'nin bu sabah serbest bırakıldığını ve askerler tarafından Filistin'e transfer edildiğini açıkladı.

'Filistin halkı, İsrail işgali bitinceye kadar direnişe devam edecek.'

AA'nın aktardığı bilgiye göre, Tamimi gazetecilere yaptığı ilk açıklamalarda Temimi, "Filistin halkı işgal bitene kadar direnişe devam edecek." dedi.

İsrail işgalinin sona ereceğine inandığını dile getiren Filistinli cesur genç kadın, "gözaltıların ise azimlerini kıramayacağını" vurguladı.

Temimi, İsrail hapishanesindeki Filistinli kadın tutukluların morallerinin çok yüksek olduğunu, onlardan mesajlar getirdiğini ve bu akşam konuyla ilgili açıklamalarda bulunacağını belirtti.

Öte yandan, dün Ayrım Duvarı'na Tamimi'nin resmini çizen 2 İtalyan aktivist de İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir