Dikey Geçiş Sınavı Ne Zaman Yapılacak? DGS Ertelendi Mi?

0PAYLAŞIM

İki yıllık önlisans bölümünden mezun olan öğrenciler, Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) başarılı olması durumunda dört yıllık lisans bölümlerine geçiş yapabiliyor. DGS geç başvuruları, 8 Haziran’da yapılmıştı. Sınava katılmak için başvurularını tamamlayan öğrenciler, DGS sınavının yapılacağı tarihi beklemeye başladı. ÖSYM, yayınladığı sınav takvimiyle birlikte DGS’nin de ne zaman yapılacağını duyurdu. Peki, DGS ertelendi mi? DGS ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar…

DGS Ne Zaman Yapılacak?

Her sene belirlenen tarihlerde düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı olarak da bilinen bu sınavla beraber vatandaşlar iki senelik önlisans eğitimlerini dört senelik lisans programına tamamlayabiliyor. Dün ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimiyle beraber Dikey Geçiş Sınavı 2021 (DGS 2021) tarihi, 11 Temmuz 2021 günü olarak belirlendi.

DGS SINAV GİRİŞ BELGELERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM, yaptığı sınavlarda sınav giriş belgelerini 10 gün önceden açıklıyor. DGS sınav yerleri ve giriş belgelerinin de Temmuz ayının ilk günlerinde açıklaması bekleniyor. DGS sınav giriş belgeleri, ÖSYM’nin sitesinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle birlikte alınacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir