DHA'nın 'Kanal İstanbul Yüzünden Görevden Alınan Profesör' Haberine İBB'den Yalanlama: 'Kendisi 1 Ay Önceden Biliyordu'

 > 
0PAYLAŞIM

Kanal İstanbul tartışmaları sürerken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, ÇED raporuna olumlu görüş belirten Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Prof. Dr. Fuat Alarçin'i görevden aldığı iddia edildi.

İBB tarafından yapılan açıklamada Alarçin'in görevden alınacağının bir ay öncesinden belli olduğu ve kendisinin de bundan haberdar olduğu aktarıldı.

DHA, Alarçin'in ‘Kanal İstanbul’ projesi ÇED raporuna sunduğu olumlu görüş nedeni ile görevinden alındığını iddia etmişti.

Söz konusu yalan haber üzerinden yandaş basın da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedefe aldı.

Konu ile ilgili BirGün'e konuşan İBB Sözcüsü Murat Ongun, Alarçin'in görevden alınmasının 'Kanal İstanbul Projesi' ile ilgisi olmadığını belirtti.

Ongun açıklamasında "Kendisi görevden alındı yerine yeni daire başkanı atandı. Biz bir sürü daire başkanını değiştirdik yeni insanlar geldi. Sıradaki de oydu. Bunun Kanal İstanbul raporu ile hiçbir ilgisi yoktur. Zaten kendisi de bir ay öncesinden görevden alınacağını biliyordu. Kanal İstanbul meseleleri gündeme gelmeden bilgisi dahilindeydi" ifadelerini kullandı.

Görevden alınan Pof. Dr. Alarçin’in yerine, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşen Erdinçler atandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir