Depremin Ardından 'Hepsi Ölsün' Tweeti Atan Hastane Müdürünün İşine Son Verildi

 > 
189PAYLAŞIM

İran- Irak sınırında meydana gelen ve yüzlerce insanın hayatını kaybettiği depremle ilgili bir hastane müdürü ırkçı bir paylaşım yaptı. Müdür Ö.İ., Twitter hesabından "Hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler" diye yazdı. Irkçı paylaşım büyük tepki çekerken müdürün bünyesinde çalıştığı Acıbadem Sağlık Grubu'ndan yapılan açıklamada "incelemeler tamamlanana kadar çalışanımız açığa alındı" denildi. Bugün yapılan yeni açıklamada ise müdürün işine son verildiği duyuruldu. 

İran-Irak sınırında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremde yüzlerce kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi de yaralandı

Irak - İran Sınırında 7.3 Büyüklüğünde Deprem: Can Kaybı Artıyor - onedio.com
Irak - İran Sınırında 7.3 Büyüklüğünde Deprem: Can Kaybı Artıyor - onedio.com

Acıbadem Sağlık Grubu şirketinde müdür olarak görev yapan Ö.I' depremin ardından ırkçı bir paylaşımda bulundu.

Ö.İ, Twitter hesabından "Hayır hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler" diye yazdı. Bu paylaşıma kısa sürede tepki yağdı.

Bunun üzerine Ö.İ'nin çalıştığı Acıbadem Sağlık Grubu'ndan konuyla ilgili açıklama yapıldı ve "incelemeler tamamlanana kadar çalışanımız açığa alınmıştır" denildi.

Acıbadem Sağlık Grubu'ndan bugün yapılan açıklamada ise yapılan ön soruşturma ve inceleme sonucunda müdürün işine son verildiği duyuruldu.

Irkçı mesaja sosyal medyadan da tepki yağmıştı...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir