Görüş Bildir
Haberler
Demirtaş: ‘7 Haziran'da Aldığımız Oy Domino Etkisi Yaptı’

Demirtaş: ‘7 Haziran'da Aldığımız Oy Domino Etkisi Yaptı’

Onedio Medya
25.10.2015 - 18:44

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Aldığımız oy yüzde 13 olabilir ama etkisi yüzde 50’den daha büyük oldu. Sarsıcı oldu. Aldığımız oy domino etkisi yaptı. Dikkat edin o günden buyana bir çok yerde siyasi hamleler hızlanıyor' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gençlerle buluştu. Demirtaş, “Güçleri olsa Türkiye’nin her yerini satabilecek anlayışa sahipler. Toplumsal tepki ve muhalefet olmazsa ülkenin denizlerini satabilecek anlayışa sahipler. Bırakın sahilleri denizleri bile satabilirler.” açıklamasını yaptı.

'Aldığımız oy yüzde 13 olabilir ama etkisi yüzde 50’den daha büyük oldu'

7 Haziran seçimlerinde HDP’nin aldığı oyların çok önemli olduğunu kaydeden Demirtaş, “Aldığımız oy yüzde 13 olabilir ama etkisi yüzde 50’den daha büyük oldu. Sarsıcı oldu. Aldığımız oy domino etkisi yaptı. Dikkat edin o günden buyana bir çok yerde siyasi hamleler hızlanıyor. Bunların hepsi bizim etkimiz olmasa da domino etkisi yaratan bir durum ortaya çıkardı. Çünkü Ortadoğu'da kendisini alt emperyal bir güç olarak gören AKP iktidarı Türkiye’de artık devrildi. AKP’ye biat etmeyen, inanmamış ve hatta AKP’ye sıkı sıkıya bağlı olmayan herkes tehdit ve düşman olarak toplanmış durumda. Bizi ya bu ülkeden kovacaklar yada yakalayacaklar başka hiçbir seçenek tanımadılar.” ifadelerini kullandı.

Demirtaş şöyle devam etti: “Bir tür hilafet sistemi diyebileceğimiz kendisini de dini lideri olarak tanımlandığı bütün İslam ülkeleri ve toplumlarının lideri olarak konumlandığı bir şahsiyet ve siyasi kimlik olarak hazırladı. Sarayın inşa edilme nedeni budur. Sarayın mimarisinden ihtişamına kadar hepsi onun için planlanmıştır. Yoksa kişisel olarak lüks düşkünü olduğu için değil. Saray yeni bir siyasi düşüncenin sembolüdür. Tarihsel bir geçişin sembolüdür.”

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
102
75
27
10
7
7
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
nebusimdi

Bir silahlı örgütün bir halkı tehdidiyle bir "siyasi" parti meclise girdi, başına da bir "lider" tayin ettiler en medyatiğinden, sonunda bunu da görmüş olduk.

Evan

Daha neler göreceğiz kim bilir.

Kenan Çakır

Bazı insanların ar damaları ne kadar da çatlamış, hatta yüzü bile kalmamıştır.