Delirtmek İçin Birebir: Sohbet Esnasına Konuyu Kitleyip Atan Sinir Bozucu 15 Cümle

70PAYLAŞIM

Bazen bir konuşma anında ya da bir karar aşamasında karşınızdaki kişiyle yaptığınız diyalog çabaları havaya uçar gider. Çünkü büyük ihtimalle konu kitleyen cümlelerden birisine denk gelmişsinizdir. Tek tek hepsini belirlemek mümkün değil ama bir konuyu kitleyip üstüne yeni bir cümle eklenmesini zorlaştıran ve en çok kullanılan laflar işte şöyle:

1. İyi tamam sen bilirsin...

Bu cümlenin mealini size hemen söyleyeyim: "Şu an sana çok sinirliyim, eğer benim dediğimi yapmazsan hayatının ortasına atom bombası koyarım!"

2. Olmazsa öyle yaparız...

Ne olmazsa? Bunun cevabı hiç kimsede yok. Önemli olan karışmış bir kafayı "tamam senin dediğini de yaparız" diyerek geçiştirmek.

3. Canın sağ olsun...

Buyrun cenaze namazına. Bir insan yalvarsa yakarsa ancak bu kadar ajitasyon yapabilir. Meali: "Sen benim dediğimi yapmadın ama Allah senin belanı nasıl olsa verecek, ben hiç ellemiyorum"

4. Diyosun?

tinypic.com

Sanki denileni duymamış gibi yapıp, bir kitabın altını kalemle çizer gibi yapan bu insanlar "Bu lafını sana yediricem" demek için cümlenin sonuna genellikle "Diyosun?" lafını ekler.

5. Zevkler ve renkler tartışılmaz!

Neden kardeşim neden? Bunu da tartışmayacaksak neyi tartışacaz? Bu lafı söyleyen insanın sohbeti kitleme sebebi, kafasının 35 yıl öncesinde dondurulmuş olmasıdır. Bulaşmayın buna, ne hali varsa görsün!

6. Hayırlısı buymuş canım ya...

Evet, hayırlısı bu çünkü "Valla aklıma da bi şey gelmiyo ki şimdi, ne diyim sana" anlamına geliyor.

7. İyi peki tamam!

Fırtına öncesi sessizlik, adeta cephane ikmali için geçen süre. İşte böyle zamanlarda "Peki" denilir.

8. Sorduk mu?

Seni gidi terbiyesiz, böyle mi söylenir? Eğer sormadıysanız bu cümle bütün bir konuşmayı kitleyip çöpe atmak için yeterli.

9. Aynen aynen...

Karşısındaki insana hak verirken "Üff kim konuşacak şimdi" diye üşenen kişilerin tercihi. Dikkat ettiyseniz çevremizdeki her 3 kişiden 4'ü "Aynen" diyor :)

10. Yapacak bi şey yok!

Sağol kardeşim, sen söylemesen bilmiyorduk. Bu çözümcül tavrını hep beraber alkışlıyoruz.

11. Oldu o zaman...

Özellikle telefon konuşmalarını sonlandırmak için sarf edilen bu cümle sonucunda neyin olup neyin olmadığı büyük bir bilinmez.

12. İyiymiş...

İzin verirseniz buraya kişisel bakış açımı yazmak istiyorum: "İyiymiş" dediğin için seni kulaklarında tavana asmak zorundayım değerli birey!

13. Dişinde yeşil bi şey var!

Hahahaha, bunu gıcık olduğunuz birisinin muhabbetini kesmek için yapsanıza bi nolur? Yeminle kitlenip kalacaktır.

14. Fark etmez!

Mesela sevgilinizle dışarı çıktınız, bu güzel günü onun başına yıkmak mı istiyorsunuz? Her sorduğu soruya "Fark etmez" diye cevap verin ve bırakın bu cehennemde kendi başına yaşasın...

15. Sözün bittiği yerdeyiz şu an!

Özellikle haber programlarında konuşmayı beceremeyen spikerlerin konuyu kapatma klişesi. O yer neresi tam olarak, kim bilebilir ki...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pekala

Bilmiyorum ki

Gizli Kullanıcı

"Anladım" "Napalım canım sonunda ölüm yok ya" "Bakarız" "Tabi ki de sen haklısın aynen!".En gıcık olduklarım..Bir anlam yüklenemiyor.Hele tabi ki de sen haklısın aynen? Yani iğnelemek adına mı söyledin yoksa cidden beni mi haklı buluyorsun belli değil.Anladım.Evet anlaşılmayacak bir şey söylediğimi sanmıyorum.Ve en gıcığı "Napalım canım sonunda ölüm yok ya".Genellikle ciddi şeyler için söyleniyorsa bir de diri diri ateşe vermek gerek o kişiyi.

Gizli Kullanıcı

Genelde babalardan duyulan bir laf olduğundan karşı da çıkılmaz o kadar

Gizli Kullanıcı

Ama çok sinir bozucu :) Babam dışında bakarız diyenlerin çenesini sökesim geliyor,yapmasam da tabi omzundan çevirip "Kesin bir şey söyle bir soru sorduk değil mi" diyorum ben.

queen-of-the-alaska

hmm

yureyenbeyin1453

Kısacası senle konişmicam diyoo

sir_crocodile

"hmmm"

Görüş Bildir