Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Darbe Girişiminin Ayak Sesleri! FETÖ'ye Yakın Gazetecilerin Paylaşımları Çok Konuşulacak

19bPAYLAŞIM

Darbe teşebbüsünün ayak sesleri aslında 10 ay öncesinden gelmiş de haberimiz yokmuş. İddia edilenlerle göre FETÖ'ye yakın isimlerden Emre Uslu 10 ay öncesinden bugünlere dair üstü kapalı imalarda bulunmuş. Üstelik yalnız da değil.

Tuncay Opçin

Fetö'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Tuncay Opçin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek attığı tweet'te şöyle diyor: "Yatakta basıp, şafakta asacaklar." Üstelik bu tweet tam olarak darbe teşebbüsünden 1 gün önce yani 14 Temmuz'da atılmıştı. Ayrıca darbecilerin aslında sabaha karşı harekete geçeceği ancak bir takım nedenlerden ötürü erken hareket etmek zorunda kaldıkları iddialarıyla birleşince atılan bu tweet hiç de masum durmuyor.

Bir başka ilginç tweet ise 'kraliddaaci40' isimli hesaptan geliyor.

İlk bakışta sıradan bir kullanıcıymış gibi görünen bu hesap, politik gündemle ilgili analizler yapan 'TÜRKİYE GERÇEKLERİ' isimli 'Mustafaselanik3' hesabına attığı mentionda 15 Temmuz günü darbe olacağına işaret ediyor ve istihbaratının sağlam olduğunu söylüyor. Bu tweet ise 19 Haziran tarihinde atılmış. Yani neredeyse darbe teşebbüsünden 1 ay kadar önce. Artık gerçekten bir duyum mu alındı yoksa müneccim miydi ya da kafasından böyle bir iddia atıp tutturdu mu bilinmez fakat bu Twitter hesabı şu an kapatılmış durumda.

Ömer Kulaç isimli gözaltındaki darbeci komutanın sahibi olduğu iddia edilen hesaptan yapılan paylaşımlar da oldukça şaşırtıcı.

Savaştan kaçıp ülkemize sığınmak zorunda kalan Suriyeliler hakkında darbe teşebbüsünden birkaç saat önce yaptığı ve kesin bir dil içeren paylaşımlar gerçekten enteresan. Kesin hükümlerle Suriyeliler ile ilgili uygulanılacak politikalardan bahsediyor.

Aynı ismin gazeteci Fatih Tezcan'a attığı tweet de ilginç.

Ayrıca yine darbe teşebbüsünden birkaç saat önce hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteci Fatih Tezcan'a attığı tweet de dikkat çekiyor.

Bu tweette ise; her şeyin kendi açılarından ters gideceği durumu hesapladı da mı böyle bir paylaşım yaptı acaba soruları ister istemez akıllara geliyor.

İşte bir başka ilginç yazışma.

Suriyeliler mevzusunda başka bir kullanıcıyla yaptığı yazışmalarda 1 hafta sonra yeniden konuşalım diyerek olacaklara işaret ediyor.

Bu isimle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki içeriğimizde bulabilirsiniz.

Darbeci Komutan Aslında Çok Takipçili Bir Twitter Hesabıymış! - onedio.com
Darbeci Komutan Aslında Çok Takipçili Bir Twitter Hesabıymış! - onedio.com

En bombası ise Emre Uslu!

Yine Fetö'ye yakınlığıyla bilinen ve uzun süredir Amerika'da olan kaçak gazeteci Emre Uslu ise en büyük bombayı patlatan isim. Bundan 10 ay önce bir Twitter kullanıcısının sorduğu "Memlekete ne zaman geleceksin?" sorusuna verdiği cevap 2016 Temmuz. Yani darbe teşebbüsünün olduğu ay.

Emre Uslu yine Twitter üzerinden kaçak olduğunu ima ederek memlekete dön bilet paran bizden diyenlere ithafen 14 mart tarihinden bir tweet daha atmış. O tweette de 22 Temmuz - 12 Ağustos tarihleri arasını işaret ediyor. Darbe teşebbüsü olduktan tam bir hafta sonrasını. Komplo teorisi demek için çok fazla tesadüf bir araya gelmiş gibi görünüyor.

Peki ya siz özellikle Tuncay Opçin ve Emre Uslu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kesinlikle komplo teorisi. Tesadüf olduğunu düşünüyorum.
Emin olamadım. Konuyla ilgili kararsızım.
Bu isimler darbe planını kesinlikle daha önceden haber almıştı ve paylaşımlarını bu bilgiye göre yaptılar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir