Daha Önce Bu Eksik, Karanlık ve Çirkin Taraflarını Hiç Duymadığınız Tarihe İsmini Kazımış 22 Ünlü

61PAYLAŞIM

Tarihin başından beri insan ırkı, güç, ün ve zafer için yanıp tutuşmuştur. Kimileri ise kendi alanında bunu başarıp ismini tarihe yazdırabilmiştir! Peki bu insanların hiç mi kötü tarafı olamaz?

Kaynak: https://list25.com/25-unpleasant-facts-a...

22. Büyük İskender, en yakın arkadaşı Cleitus'u sarhoşken ettikleri bir kavgada öldürmüştür.

Anlatılana göre Cleitus, en yakın arkadaşını bilerek sinirlendiriyor ve eğleniyordu. Bir savaşta hayatını kurtardığı arkadaşının sinirlenip onu öldürebileceğini tahmin etmemişti muhtemelen.

21. Rock müzisyeni Chuck Berry, henüz liseyi bitirmeden silahlı soygun gibi suçlara karışmıştı. Daha sonra 1962'de reşit olmayan bir genç kızı kaçırmak ve 1979'da vergi kaçırmaktan yargılandı.

20. Charlie Chaplin'in reşit olmayan genç kızlarla birlikte olma gibi iğrenç bir geçmişi var. 16 yaşında bir genç oyuncuyu hamile bırakmış ve sonra 15 yaşındaki Lita Grey ile ilişki yaşamıştı.

19. John Lennon, daha birçok şeyin yanında engelli insanlarla dalga geçerdi.

18. Oprah Winfrey bir röportajında 'yaşlı beyaz insanların' ölmesi gerektiğini çünkü hepsinin ırkçı olduğunu, bu şekilde dünyanın daha iyi bir yer olabileceğini söylemişti.

17. Walt Disney oldukça kötü ve acımasız bir patrondu.

Kadınları işe almıyordu, çünkü kadınların animasyon işi yapmaması gerektiğine inanıyordu. Sıklıkla onun için çalışan animasyon sanatçılarını kovuyordu, çalışanlara çok farklı maaşlar veriyordu. Çoğu çok az maaşla çalıştırılıyordu. Birçok çalışan Walt Disney'in yanından ayrılıp, rakip bir şirket bile açmaya çalışmıştı.

16. Modern Amerika ve dünyanın bir ikon olarak gördüğü John F. Kennedy, Küba ticaret ambargosunu getirmeden önce kendisine 1.200 tane Küba purosu almıştır.

15. Winston Churchill, İkinci Dünya Savaşı sırasında bütün yiyecek yardımını Hindistan'dan alıp ülkeyi kıtlığa sürüklemiştir. 1943'te 3 milyon kişinin öldüğü Bengay Kıtlığı'nın sebebi Churchill'in kendisidir.

14. Muhammad Ali, kadınlara karşı sadakatsiz ve aşağılayıcı tavrının yansıra hem Afro-Amerikan hem de beyazlara karşı ırkçılık yapmıştır.

Afro-Amerikan boksör Joe Frazier'e Tom Amca, çirkin ve goril demiştir. Bunun yanı sıra farklı ırklardan insanların evlenmesinin doğru olmadığını, Tanrının kurallarına ve doğa ananın kurallarına aykırı olduğunu söylemiştir.

13. İşçi sınıfı savuncusu Karl Marx tembellikten babasının cenazesine bile gitmemiştir.

12. Nelson Mandela, kendi kızlarının doğum gününe bile gitmeyen oldukça kötü bir aile babasıydı.

11. Napolyon, oynadığı oyunlarda özellikle sürgün edildiği dönemde edindiği hile yapma yeteneklerini kullanırdı.

Napolyon'un bu özelliği düşmanlarının zayıf taraflarını keşfetmeye çalışırken edindiği düşünülüyor.

10. Isaac Newton, büyük bir bilim insanı olmasının yanında malesef acımasız, içten pazarlıklı ve sinirli bir insandı.

Hemen hemen hiç gerçek bir arkadaşı olmadı, gerçek bir ilişkisi veya evliliği olamadı.

9. Rahibe Teresa, birçok modern tıp uygulamasına karşı gelerek, ölüm döşeğindeki insanları Katolik olmaya zorlayarak kendi yaptığı iyiliklerin sorgulanmasına yol açmıştır.

Tüm bunların yanında ırkçı gruplarla da bağlantısı olduğu ortaya çıkmıştır.

8. Hindistan'ın özgürlük hareketinin ikonu, sivil haklar savuncusu Mahatma Gandhi eşi ile seks yapmak için babasını ölüm döşeğinde bırakmıştır.

Babası o yokken hayatını kaybetmiş ve bu durum Mahatma Gandhi'yi ölene dek rahatsız etmiştir.

7. Psikoanalizin babası Freud’un psikiyatri dünyasına kattıklarını anlatmamıza gerek yok.

Amerika'dan ve temsil ettiği her şeyden nefret ederdi. Verdiği bir röportajda, oldukça anti-Amerika savunucusu olduğu hatta bir noktada ırkçılığa kadar gittiği bilinir.

6. Müzik dünyasına devrimler katan Johnny Cash, Los Padres Milli Parkı'nda sarhoş halde bir yangın çıkarmış ve nesli tükenmekte olan 53 Kondor akbabasından 49'unun ölümüne sebep olmuştur.

5. Frank Sinatra'nın mafya ile derin bağlantıları olan, aşırı kıskanç bir eşti. Bir defasında eşi Ava Gardner ile tartışırken, yatağa silahı ile ateş edip onu korkutmaya çalışmıştır.

4. Sivil toplum hareketi öncülerinden Martin Luther King Jr'ın evlilik dışı birçok ilişkisi olmuştur. Kişisel hayatı, savunduğu hayattan hep çok farklı olmuştur.

3. Albert Einstein, zamanı için oldukça büyük bir fizikçi olsa da dönemi için aslında yalnızca iyi bir bilim insanıydı.

Ünlü bilim insanı kötü ya da yanlış bir şey yapmadı fakat gerçek şu ki, dehası modern medya tarafından saçma bir şekilde abartılıyor.

İlk olarak, Albert Einstein’ın E = mc2'nin ilk yedi açıklaması ve saat senkronizasyonu konusundaki başarısızlıkları, onun "doğru" teorilerinden çok daha fazla yanlış olduğunu kanıtlıyor. .

Hiç şüphe yok ki Einstein, zamanı için fizikteki en büyük dahilerden biri oldu. Ancak, bugün bir deha olarak görülseydi ortalama bir bilim insanı olabilirdi.

2. ABD tarihinin en önemli ikonlarından Abraham Lincoln, ırkçılık ve kölelik karşıtı olsa da Afrikalı vatandaşları Amerika'nın bir parçası olarak görmemiş ve onları Afrika'ya geri göndermek istemiştir.

1. Yunan filozof Aristoteles, mantıktan biyolojiye bilimin birçok dalına katkı sağlamıştır fakat kadınları her zaman alçak görmüştür.

Birçok farklı kültürde ismi tarihe kazınan, nüfuzlu bir düşünür olan Aristoteles; kadınları erkeklere ait bir eşya, bir obje olarak görmüş onları kölelerden bir sınıf üstte tutmuştur. Ona göre iyi bir kadın, evinde çocuk bakmalıdır, iyi bir ev hanımı olmalıdır, sosyal otoritesi olmamalıdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
miragerr

3. ve 4. normal bence. 4. de adamın kendi özel hayatı istediğini yapar. Ayrıca Mahatma Gandi ırkçı bir insandı. Siyahileri ve kadınları insan yerine koymazdı. İngilizler tarafından da siyahi olarak yargılandı. İlahi adalet bu olsa gerek

Gizli Kullanıcı

ırkçıyız lan hadi bakım napcan sanane

queen_of_the_7_kingdoms

Freud'u haklı bulacagım aklıma gelmezdi,Newton la benim kaderimiz aynı...

feyk

#3 einstein'a devrinin siradan bilim adami demek biraz abes olmus. bugun evreni aciklayan iki temel teori var, biri mikro alem icin quantum teorisi ve standard model, oteki ise makro alem icin izafiyet teorisi. quantum teorisi pek cok bilim insaninin ortak calismasiyken, izafiyet buyuk oranda einstein eseri. insan beyni zaman ve mekan kavramlarina bu kadar sabitlenmisken, zamanin ve mekanin esneyip bukulebilen bir doku oldugunu gorebilmek... bilmiyorum bu deha degilse nedir. 100yil once ongordugu kutle cekim dalgalari gibi olaylari ancak bugun tespit edebiliyoruz.

timburs

kaynağı gösterir misiniz, yanakları iyice açıp gösterin ama.

galatacimbm1905

nblmnbvhjnmgnjg

Görüş Bildir