Görüş Bildir
Haberler
Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı İçin 2020 Yılında 263 Milyon 627 Bin TL Harcandı

etiket Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı İçin 2020 Yılında 263 Milyon 627 Bin TL Harcandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çevresindeki koruma kalkanı tepkilere neden olurken Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı için 2020 yılında 263 milyon 627 bin TL harcandı. TBMM korumaları için harcanan tutar ise 100 milyon TL oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Onlarca araçlık koruma kalkanı sık sık tepkilere neden olan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saray’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı tarafından kullanılan köşklerin güvenliğini de sağlamakla görevli Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’na bir yılda milyonlarca lira aktarıldı.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün mali tablolarına göre, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı 2020 yılında tam 263 milyon 627 bin TL harcadı.

Başkanlığın bütçesi, Siber Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile İstihbarat Başkanlığı ve Özel Harekat Başkanlığı gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı birçok başkanlığı da geride bıraktı.

TBMM için 99 milyon 500 bin lira harcama

TBMM için 99 milyon 500 bin lira harcama

Öte yandan TBMM Koruma Daire Başkanlığı da geçen yıl milyonlarca lira harcadı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün mali tablolarına göre TBMM Koruma Daire Başkanlığı’nın 2020 yılında harcadığı miktar 99 milyon 500 bin TL oldu. Mali tablolarda, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün “Barışı Destekleme / Koruma Harekatları” adı altında da 18 milyon TL harcadığı belirtildi.

Diğer birimlerde harcama ne kadar oldu?

Diğer birimlerde harcama ne kadar oldu?

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı'nın 263 milyon liralık yıllık harcamasının gerisinde kalan birimler ise şu şekilde:

  • Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı: 96,3 milyon TL

  • İstihbarat Başkanlığı: 186 milyon TL

  • Trafik Uygulama Ve Denetleme D. Başkanlığı: 1,50 milyon TL

  • Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı: 77 milyon TL

  • Asayiş Dairesi Başkanlığı: 21 milyon TL

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
179
91
19
12
6
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Resho

Ülkenin istihbarat biriminin harcadığı tutar, CB'nı korumak için harcananın yarısı. Yani CB'nın güvenliği halktan da, her şeyden de önemli. Çok merak ediyoru... Devamını Gör

Ahmet Kırışoğlu

kıskanma fotocu yakışır biz daha çok vergi veririz gerekirse

melih baykurt

cumhurbaşkanının camiye gitmek için harcadığı para aya gitmek için harcanacaktan fazla

Kara

Ekonomi büyüdü büyüdü diyorlardı neye büyüdüğü anlaşıldı.