Görüş Bildir
Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kulüpler Birliği Heyeti'ni Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kulüpler Birliği Heyeti'ni Kabul Etti

Enver K.
21.03.2016 - 16:42 Son Güncelleme: 21.03.2016 - 17:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği Heyeti'ni Mabeyn Köşkü'nde kabul etti. Toplantı sonrası açıklama yapan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, önümüzdeki hafta oynanacak mücadelelerde 'Teröre hayır' pankartıyla çıkılacağını ifade etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı üyelerini, Mabeyn Köşkü'nde kabul ederken, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Göksel Gümüşdağ, gün içinde yaptıkları toplantıda teröre karşı birlik oldukları mesajını verdiklerini hatırlatarak, 'Teröre karşı tek vücut olduğumuzu, aynı duruşu ve birliği, Sayın Cumhurbaşkanımızın önünde sergilemek istedik.' dedi.

Kabulde tüm kulüp başkanlarının söz aldığını ve teröre karşı tepkisini ifade ettiğini vurgulayan Göksel Gümüşdağ, 'Aynı şekilde bu süreçte, bundan sonra da tek güç ve ses olacağımızı kendisine ifade etmiş olduk.' diye konuştu.

Teröre karşı birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan zamanda olduklarını belirten Göksel Gümüşdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Tek sesin ve tek vücudun önemli olduğunu Kulüpler Birliği olarak, Fenerbahçe ile ilgili olayda ve diğer olaylarda gösterdik. Aksiyon aldık. Biz de teröre karşı gerek emniyet güçlerimize gerek silahlı kuvvetlere tam destek veriyoruz. 18 kulüp başkanı olarak onlara kolaylıklar diliyoruz. Biz de futbolun birleştirici gücünü kullanarak 'Teröre hayır' pankartıyla çıkma kararı aldık.'

Gümüşdağ, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanması gereken ancak güvenlik gerekçesiyle ertelenen maçın gündeme gelip gelmediği konusundaki soruyu, 'O kamuoyuna açıklandığı gibi güvenlik sebebiyle... Bence daha kötü netice olabilirdi. Emniyet teşkilatı çok üst düzeyde tedbir aldı. Bence doğru oldu.' diye yanıtladı.

Görüşme sırasında ayrıca 18 Süper Lig kulübü tarafından imzalanan mutabakatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teslim ettiklerini kaydeden Gümüşdağ, 'Aynı zamanda 4 Haziran'da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kuruluyla imzalamış olduğumuz mutabakat zabtını da sunmuş olduk. Süper Lig taslağının daha geniş halini de takdim ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız gerek Başbakanımızla gerek Spor Bakanımızla konuyu değerlendireceğini ve en kısa sürede değerlendirme için de konuşacağını söyledi.' ifadelerini kullandı.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
3
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

ne kadar gereksiz bir toplantıysa artık kimse yorum yapmamış aq. bok çiş.