Çok Yaşayın Mehmet Ali Bey! Geçmişten Günümüze Gönlümüze Taht Kuran Bir Tanecik Mehmet Ali Erbil

-
Abone ol

Ekranlarda ilk gördüğümüz günden beri sayısız kez bizi güldüren Mehmet Ali Erbil, iyi ki varsın!

1957'de dünyaya gelen Mehmet Ali Erbil, annesinin ikinci evliliği neticesinde eğitim hayatının başlarını İstanbul, Balıkesir ve Ankara'da geçirdi.

Onunla tanışmamızın belki de önünü açacak yol tam da bu zamanlarda başlamış. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü'ne yatılı olarak girdi, burada gösterdiği yüksek başarıyla dikkat çekti.

16 yaşında hocası Cüneyt Gökçer tarafından Küheylan oyununun başrolüne seçildi, 17 yaşında da Devlet Tiyatrosu'nda konuk oyuncu olarak başrolde oynadığı oyunda yılın En İyi Tiyatrocu Ödülü'nü aldı.

21 yaşındayken, İstanbul'dan aldığı müzikal tekliflerini değerlendirdi ve devlet memurluğundan istifa etti.

TV kariyerinin başlarında Metronom isimli bir TV programı yaptı, özel kanalların açılmasıyla dizi ve programlara başka kanallarda devam etti.

Tatlı Kaçıklar ile TV ekranlarında tanınırlığı arttı ve belki de büyük bir kitleyi kendine hayran bıraktı.

Sayısız sinema filmi ve dizilerin yanı sıra, belki de ailemizden biri olmasını sağlayan Çarkıfelek kariyeri başladı.

Bu süreçte ülkenin en yaramaz insanı ilan edildi diyebiliriz hatta :)

Bu olay ve niceleri ülkede büyük sansasyon yarattı.

Mali'yi Kahpe Bizans'sız düşünmek olmaz elbette. Ah, mizahı öyle müthiş ki!

Her yaramaz karakterin hakkını verdi ve büyük bir kitlenin sevgisini kazandı.

Seni çok seviyoruz Mali. Bir an önce iyileşip aramıza dönmeni bütün kalbimizle diliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
abrakadavra

Küçüktüm ilkokula gidiyordum. Amcamgilin evde kuzenimle ödev yapıyorduk 2+1 evde herkes aynı odada oturuyordu tabi amcam koltukta televizyon izliyordu televizyonda çarkı felek açık biz de ödev yapmaya çalışıyoruz Mehmet Ali erbil programındaki adamın pantolonunu indirmişti amcam da bir anlık şaşkınlık tepkisiyle çayını bizim ödevin üzerine dökmüştü :d biz de şaşırmıştık tabi pantolonunu indirmek nedir :uzun lafın kısası adam yüzünden caaanım ödev mahvolmuştu..

husniyeyaman

Sapığın tekiydi. Ekran karşısında kadınlara cinsel tacizde bulunuyor, insanlara edepsiz şakalar yapıyordu

nijatre

o zavallı adamı programında sırf o mikrofonu alıp 2 kelime etmedi diye küçük düşürmesi ve kovması olayından sonra en ufak bi saygı ya da acıma duygusu kalmadı şu adama karşı içimde.

husniyeyaman

Kimi?

nil-ipek

nefret ediyorum bu adamdan

Gizli Kullanıcı

Mehmet Ali Erbil'i tiyatroda izleyen var mı? Ben eski videolarını görmüştüm. Abartmıyorum, eğer tiyatroya yüklenseydi, şu an dünya çapında bir tiyatrocu olabilirdi. Ama sonra şu geliyor aklıma; Banu Alkan bundan kaç yıl önce bi TV programına katılmıştı, ''Benim her şeyden haberim var canım. Beni salak zannediyorlar, ben çoğundan akıllıyım. Bu taklidi yıllarca ben yaptım. Bana 5 tane Türk bilim insanı sayabilir misiniz? Eğer zekamı ön plana çıkarsam, hiç bir yere gelemezdim, o yüzden aptal taklidi yaptım.'' röportajı geliyor aklıma. Ve Mehmet Ali Erbil'in TV soytarılıklarına hak verebiliyorum.

yeldas

çok haklısın..bu onunla aynı dönemde okuyan nice tiyatrocudan da dinlemiştim. bu ülkedeki en muhteşem Shakespeare oynayan aktördür, diye anlatırlardı her fırsatta. ayrıca kusursuz bir seslendirmeci. Okan Bayülgen ile birlikte Shrek'teki performansları ile, filmin yapımcısı olan şirketin özel takdir belgesini almışlardı.

Görüş Bildir