Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çoğu Öğrencinin Kabusu Olan Kurşun Kalemlerin Uçlarına Yontulmuş 16 Sıradışı Heykelcik

 > 
12bPAYLAŞIM

Sonunda bir diploma alıp, öğrenim hayatını geride bırakanların, ilk yaptıkları şeylerden birisi de; kurşun kalemler ile yollarını ayırmaktır. Bir zorunluluk olarak henüz çocuk yaşlardan dayatılması neticesinde midir bilinmez; ama çoğu insanın kurşun kalemlere olan ilişkileri aşk-nefret tadındadır. Ha babam aç; bir türlü istediğimiz kadar sivrilmez. Veyahut açılır ama bu sefer de göz tatmin olmaz. O sırada bir bakmışsınız kalem bitivermiş. Nihayetinde, bu bir döngüye; insanı sinir eden sonsuz bir döngüye dönüşür... 

Fakat galerimize konu olan, Rus sanatçı Salavat Fidai'nin kurşun kalemlerle olan ilişkisi, çoğumuzun yaşadıklarından oldukça farklı görünüyor. Dahası, onun elinden çıkan kurşun kalemlere bakmaya, insan doyamıyor. 

Sanatçının elinden çıkan bu harikulade kurşun kalem heykelciklerini, yalnızca basit bir maket bıçağı ve cam kullanarak yaptığını söylesek; bilmiyoruz inanır mısınız? Ama öyleler. Fidai'nin en zorlandığı kısım ise yaptığı işlerin tüm detaylarını gösteren makro fotoğrafları çekmek olmuş. Ama o konuda da, başarılı bir iş çıkardığını söylememiz gerekiyor. Sözü fazla uzatmadan sizi, Fidai'nin etkileyici kurşun kalem çalışmalarıyla baş başa bırakalım...

Kaynak: http://twistedsifter.com/2015/04/pencil-...

1. Yoda'nın İki Yüzü

2. Rango

3. 'Leonard Nimoy' Anısına

4. Kartal

5. Bart Simpson

6. Kafatası&Kobra

7. WALL-E

8. Barış

9. 'The Incredibles' Animasyon Filminden 'Lucius Best' Karakteri

10. İfade Özgürlüğü

11. Batman

12. Siyah Şapkalı Adam

13. Darth Vader

14. Özgürlük

15. Aile

16. Sonsuz Aşk

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dzvezda

Bu nasıl bir işsizlik amuhoyim

deniz-dex-eren

rango ve wall-e çok iyi

sinem.dirim.5

Yeteneğe helal olsunda :D Ben kurşun kalemin kabus olma muhabbetini anlayamadım :D

Gizli Kullanıcı

Ben bile kalemin ucunu 1 saat yontuyorum açılmıyor, sonucunda kalem küçülüyor..

akatsuki1971

hahahhaha . şu 4 farklı pozlar var ya herif heykel traşla o kadar kafayı yemiş ki şekli çevirip resim çekeceğine 4 farklı kalemi aynı şekilde yontup yontup yan yana koyarak resimlerini çekmiş olsa amma olurdu haaa.

Görüş Bildir