Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocuğuna Piyano Dersi Aldırmak İsteyen Tüm Velilerin Mutlaka Bilmesi Gereken Tüyolar

7.6bPAYLAŞIM

Evet onlara yeni kapılar açmak istiyorsunuz; belki de sizin içinizde kalanları onlar yaşasın istiyorsunuz...

Peki bu süreci ne kadar doğru yönetiyorsunuz?

Kaynak: http://www.lualkaratay.com/

Kararlı ve İstikrarlı Olun!

Derslerde devamsızlık yapmayın. Nasıl ki her gün okula gitmesinde; tenis, voleybol gibi toplu yapılan aktivitelerinde arkadaşlarından geri kalmamasında destek oluyorsunuz; piyano dersinde de aynı özeni gösterin.

'Her Gün Çalış!' Diye Baskı Yapmayın!

Evet okul ödevlerine yapıyorsunuz. Piyano çalışması için ısrarcı olmayın; zaman tanıyın. İlgisini çekebilecek motivasyon yolları bulmaya ve çalışmaya heves etmesine çabalayın. Piyanoyu hayatının bir parçası haline getirmesi zaman alacaktır. Sabredin; emin olun öğretmeni de sabrediyor :)

Pes Etmeyin!

Siz de yeri geliyor 'bugün spora gitmeye üşeniyorum!' diyorsunuz. Bizi zorlayan durumlar karşısında her zaman aynı istikrarı ve gücü sergileyemeyebiliyoruz. Unutmayın; o da eğitimi süresince bazı dönemeçlere gelecek ve devam etmekte zorlanacak! Pes etmeyin; destek olun! Halledip; yeniden koşmaya başlayacaktır.

'Çalışmadın! Gidemezsin!'

ASLA! 'Dersini tekrar etmezsen bir daha piyano dersine gidemezsin!' demeyin! Emin olun bir süre sonra bu bir girdap halini alacak ve piyanodan soğuyacaktır. Ödevini yapmadığında okula gidiyor; bırakın piyano öğretmenine anlatsın :)

İlginizi Gösterin

Çalışırken başında durmak yerine; arada yanına gidip ondan öğrenmeye çalışın. Size anlatırken merakı ve hevesi artacak; kendisini daha değerli hissedecek.

Piyano Öğretmeninize Güvenin!

Çalıştığınız kişiyi kendiniz seçiyorsunuz. O'na güvenin! Tereddütünüz varsa öğretmeninizi değiştirin; işini ona anlatmaya ya da müfredatı ile ilgili fikir vermeye kalkmayın. Bu tablo en başta öğrencinin öğretmenine güvenini zedeler.

Daha fazla bilgi için http://www.lualkaratay.com/

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

Dönüp dolaşıp hep aynı yere geliyoruz. Eminim ki birçok bilinç anne-baba çocuklarının bale, müzik ya da spor alanlarından birine yönelmesini isterler. Müzik desen, sıradan bir piyano 5000 tlden başlıyor . Kalıplaşmış sporlar haricinde bir spora yönelmesini istesen kursu, araçları derken dünya para, balenin aylık ücreti bile yeter çoğu ailenin vazgeçmesine. Gelişmiş toplumların eğitim sistemlerine bakın Tüm okullarda öğrenciler istedikleri alanlarda eğitim alıp kendilerini yetiştirebiliyorlar. İşte o yüzden Dünyaca ünlü sporcular, müzisyenler ve dansçılar bizim ülkemizden çıkamıyor.

Gizli Kullanıcı

Önce piyano dersi almaya hevesli mi, buna yeteneği var mı, onu gözlemleyin. Piyanoyu seviyosa, müziğe aşıksa, zaten yukarıdakilerin hiçbirini yapmanıza gerek kalmaz. Siz daha "hadi" demeden o dersin yolunu tutmuş olur.

Gizli Kullanıcı

Bizim okulda 4 sene piyano eğitimi gördüm. Sonra 2 sene keman çaldım. Müziğin bana göre olmadığını öğrendim.

sevgbutuner

piyano sesine bayılıyorum. Huzur verici

Görüş Bildir