Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cinsiyetçilikle Savaşmak Adına Evlenirken Eşinin Soyadını Alan Adam: Cam Middleton-Else

-

50 yaşındaki Cam Middleton-Else, bildiğimiz erkeklere benzemediğini ve evlenirken öteden beri yerleşmiş olan cinsiyetçiliği yıkmak için eşinin soyadını aldığını söylüyor.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

Cam Middleton-Else, diğer erkeklere de böyle yapmalarını tavsiye ediyor.

2014 yılıyla hayatının aşkıyla evlenen Cam Middleton-Else, geleneklere karşı çıkmak ve eşi Ros'un soyadı olan Else'i de kendi soyadına eklemek istemiş. Bunu öğrenenlerin şaşırıp kalması Cam'i oldukça eğlendiriyormuş.

Ros Else başta Cam'in bu teklifine şaşırmış, hatta karşı çıkmış. Ama sonra bundan çok hoşlanmış ve kendisi de Middleton soyadını almamış ve evlendikten sonra da Else soyadı ile hayatına devam etmiş.

Avustralyalı çift, cinsiyetçiliğin ''kuralları''nı yıktıkları için oldukça mutlular.

Cam: ''Konu evliliğe gelince, gelenekleri bir kenara bırakalım dedik. Hatta balayına da evlenmeden önce çıktık ve nikahımız da tanıştığımız okulun bahçesinde kıyıldı. Ataerkillik ve cinsiyetçilikle karşılaştığım her alanda bununla mücadele etmeye çalışıyorum.''

''Karımın neden benim soyadımı alması 'gerektiğini' anlamıyorum. Bence bu çok saçma.''

''Ros'un soyadının değişmesindense, benim onun soyadını kendiminkine eklemiş olmaktan hoşnudum. Bu bana gayet doğal geliyor. Ancak bazı insanların bunu anlaması galiba gerçekten çok zor. Garip bakışlara ve sorulara maruz kaldığımız oluyor.'' diyor Middleton-Else.

''Evlendikten sonra bazı belgelere imza atmamız gerektiğinde, çalışanlar bazen bunun şaka olup olmadığını soruyorlar.''

Cam'in eski evliliğinden olan çocuklarının soyadları Middleton ancak Ros'la olan evliliğinden doğan çocukların soyadları da babalarınınki gibi Middleton-Else.

''Evlenen erkeklerinin karılarının soyadlarını almalarının pek sık rastlanan bir olay olmadığını biliyorum ancak bence bu büyütülmemesi gereken bir olay. Ben verdiğim bu karardan ötürü çok mutluyum.''

''Yasalara aykırı ya da yanlış bir şey değil bu yaptığım. Gayet memnunum ve mutluyum, sonuçta bu benim hayatım ve bu kararı vermesi gereken kişi de benim.''

Çiftin bir ömür mutlu olmalarını dileriz... 💐🙏😍

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ericfuckingcartman

Kimsenin sikinde olmaması gereken, sadece bireyi ilgilendiren bir karar. Saçma ya da değil, bana ne, sana ne, bize ne amk? Yok erkek korurmuş kollarmış, eve bakarmış. Ben kimseyi koruyup kollayamam, eve filan da bakamam. Şu sikko dogmalarınız mide bulandırıcı. Şu amk sitesinde bir sakin yorum yapamayacak mıyım ben amk? Zorla küfür ettiriyorsunuz adama.

csa

Saçmalık. Soyadı olayı zaten artık çift oluyor. Yani direk karşı tarafın soyadını alıp kendininkinin yerine koyma diye birşey yok. iki soyadı da kullanılıyor. Kişi isterse eşininkini isterse sadece kendininkini yada her iksiini birlikte kullanabiliyor. Bunun cinsiyetçilikle falan alakası yok. Bu bir gelenek gibidir. Önemi yoktur. Basit bir formalitedir. Mühim olan insanların içinde bu cinsiyetçiliğin olmaması.

yetkin-kaya

iyi de karısının soyaadı . kadının babasının soyadı . yine erkek soyismi kullanmış

enk-capital

Kimse kimsenin soyadını almamalı bence. Herkes kendi soyadını kullansın. Çocuğa da ebeveynlerinin soyadının birleşiminden başka bi soyadı verilsin. Soyadı değişiklikleri yüzünden bir sürü iş aksıyo. Saçma bi uygulama. O yaşa kadar bi soyadını kullanıyosun sonra değişiyo anlamsızca.

domalt-trump

O iş 1963'te Türkiye'de yapıldı zaten. Yabancı örnek ülkemiz için gereksiz olmuş biraz. Batı bizi hep geriden takip ediyor. :)

so-far-so-good

ÇİLLER AİLESİNDEN BAHSEDİP BU VİDEOYU KOYMAMAK OLMAZ

domalt-trump

Rahmetli Levent Kırca'nın farkı, yeri dolmadı. Mekanı cennet olsun.

Görüş Bildir