Cinnetli İlişki Yaşayanlar Dikkat! Bir Psikopatla Birlikte Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Avustralyalı yazar David Gillespie, 'Evdeki ve İş yerindeki psikopatları tespit etmenin ve onlarla başa çıkmanın bilimi' adlı kitabında etrafınızdaki insanlarda dikkat etmeniz gereken bazı özellikleri ortaya koydu. Sizler için Dailymail'den kitabın önce çıkan maddelerini derledik.

Bu işaretleri görüyorsanız, kurduğunuz ilişkilerde bir an durup düşünmeniz gerekiyor olabilir!

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

Psikopat bireylerle yaşanan her türlü ilişki mükemmelle başlar.

'Toksik İnsanları Dizginlemek' başlığıyla piyasaya sürdüğü kitabında yazar David Gillespie bilimsel araştırmaları derlemiş ve bazı duygusal tepkiler almak için bu tür insanların nasıl davrandığına ışık tutmuş.

İlk tanıştığınızda size karşı cazibeli davranmak için ellerinden geleni yaparlar.

Umutlarınızı ve hayallerinizi görüp buna göre davranırlar. Sevdiğiniz herşeyi onlar da bir anda sevmeye başlar ve ilgi duyduğunuz şeylere ilgi duymaya başlarlar. 

Bu yatak odasında da devam eder. İlk günlerinizde psikopatlar harika birer aşıktır!

Kendinize olan güvensizliklerinizi bulup bunların üzerine oynarlar.

Örneğin utangaç birisiyseniz, size dünyanın en ilginç, en eğlenceli insanıymışsınız gibi davranırlar. Size kendinizi gereğinden fazla özel hissettirirler.

Güveninizi kazanmaya ilk günlerden başlarlar.

Size kendileri hakkında fazla fazla kişisel detay verip sizden de aynılarını almaya çalışırlar.

Etkileyici olmak onların en öncelikli amacıdır.

Hayattaki veya iş yerindeki başarılarını özgüvenle anlatırlar. Bu anlatılanlar genellikle abartılı ve yanlıdır. Örneğin kötü bir araba kullanıyorlarsa bunun parasızlıktan değil tercihen olduğunu iddia ederler.

Ona olan merhametinizi manipüle ederler.

İlk başlarda kullandıkları zor geçmiş çocukluk, acımasız eski sevgili ya da ailedeki kanser hikayeleri sadece ona acımanız için abartılmış öykülerdir. Bu detayların çoğu muhtemelen yalandır ya da çok daha küçük çapta gerçekleşmiştir. 

Bunun yanında şimdiki zamanla ilgili sürekli yalan söylerler, hatta yalan söylemeye gerek olmadığı zamanlarda bile!

İlgi görmek, dikkat çekmek ve etraflarında onlara hayran olan insanlar olması için durmadan uğraşırlar.

Bu insanlar onların B planıdır ya da muhtemelen yeni partner adaylarıdır. Bu hem size ilişkiniz hakkında sürekli endişe verir hem de onlara sahip olduğunuz için şanslı olduğunu hissettirir.

Asla onlar suçlu değildir, geçmişte söylediklerini ya da hareketlerini bir anda inkar edebilirler. Bu yüzden siz sürekli fazla hassas olmakla ya da deli olmakla suçlanan taraf olursunuz.

Sizi geçmişlerinden hiç kimseyle tanıştırmazlar.

Onlardan negatif şeyler duyacağınız kesindir, bunları bilmenizi istemezler. 

Aynı zamanda sizin de ilişkikerinize zarar vererek sadece onun kontrolü ve himayesi altında olmanıza özen gösterirler. Ona bağımlı olmanız onun kıskançlığına da iyi gelecektir.

Parazit gibidirler, hemen hemen her şeyi siz ödersiniz, gelip evinizde yaşamaya başlar, arabanızı kullanırlar ve sizden para isterler.

Ayrılıklar genellikle çok acı bir şekilde olur çünkü siz onlar için bir anda geçmiş olmuşsunuzdur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tirtilsavar

hepimiz psikopatiz o halde...😩 bu nasil bir bakis 'acı'sıdır arkadas..?

denizzozturkk

Ya da sadece çok berbat bir çocukluk geçirmiş, hayallerinden mahrum kalmış biridir ve bu yüzden de size elinden geldiği kadar iyi davranır kaybetmemek için sizin istekleriniz doğrultusunda hareket ederler. Güvendiklerinden dolayı geçmişlerini anlatır, o günlere geri dönmemek için de geçmiştekilerle tanıştırmazlar. Parazit gibi üzerinize yapışma, sizi yarı yolda bıarkma niyeti falan da yoktur. Hangi editör sevgilisinden ayrıldı bilmiyorum ama böyle saçma bilgiler için tanımadığınız insanları yargılamayın. En azından bir şans verin

lectermanson

cok cesit psikopat var bu sadece bir kacini karsiladi sanki

ersin-kzmaz

olum birebir yasamısım ya la su son kısım koymasa cidden umrumdada deil aslında ama nabalım en iyisi halay hacı halay candır halay kandır.:D

zulal-bayoglu1

psikopatlık ne kadar ucuz atlatılırmış öyle

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Kanser
Görüş Bildir