Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cennete Gitmenin Püf Noktaları

-

Sadece dünya malı için değil, ahiret için de çalışmamız gerektiğine işaret eden bu liste çalışmamızda cennete gitmenin püf noktalarının yanı sıra, bizi orada karşılayacak hurilere de değindik.

 Öteki tarafa gittiğimizde HURİ yerine NURİ ile karşılaşmamak için neler yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız yazımıza mutlaka göz atın. :)

Dünya üzerinde yaşayan milyarlarca insan öldükten sonra ödüllendirileceğini düşünüyor.

- Gerçekten de böyle bir ödüllendirme olacak mı?
- Herkese vaadedilen huriler bizi karşılayacak mı yoksa elin Nurisi ile karşı karşıya mı kalacağız?
- Cennete gidebilmek için neler yapılmalı?  gibi sorular hiç değilse bir kere aklınıza gelmiştir.

Şimdi size UZMANTV’den dev hizmet: Cennete gidebilmek için yapılması gerekenler nelerdir?

1) Hepimizin en büyük hayali olan cennet nasıl bir yerdir? Dünyada bulamadığınız her şeyin cennete olacağı söylenir (ama her şeyin! Hadi yine iyisiniz :) Peki gerçekten de bu şekilde bolluk içinde mi olacağız?

2) İlk olarak sadece dünya malı için değil ahiret için çalışmanız gerekir. Sonuçta kefenin cebi yok. Hem unutmayın, istediğiniz her şey cennete var :)

3) Ahiret için çalışmalara başladınız. Peki bunlar cennete gitmeniz için yeterli olabilir mi? Kimler cennete gidecek, kimler gidemeyecek?

4) Peki cennete gittiğinizde dünyadaki sevdiklerinizi görebilecek misiniz? Yaşarken ölüp bittiğiniz Merve’yi orada da görmek hoş olabilir aslında :)

5) Gelelim herkesi en çok ilgilendiren soruya. “Benim yaşarken yatlarım, katlarım vardı, herhangi bir kişiyle aynı cennete mi gideceğim?” diye düşünen insanlarımız mutlaka vardır. Gerçekten de dünya üzerinde olan ayrım cennette de var mı?

Bonus: Tabii ki hizmetlerimiz bunlarla da sınırlı değil. Derler ki ölmeden önce mutlaka temiz olun. Yani abdestinizin tam olması sizi cennete bir adım daha yaklaştırır, unutmayın :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir