Görüş Bildir
Haberler
Cemil Çiçek: 'Erdoğan Bayraktar Hakkındaki İddialar, Diğer Üç Bakanınkinden Ayrıydı, Yüce Divan'a Gitmeliydi'

Cemil Çiçek: 'Erdoğan Bayraktar Hakkındaki İddialar, Diğer Üç Bakanınkinden Ayrıydı, Yüce Divan'a Gitmeliydi'

Batuhan
31.08.2021 - 08:58

Erdoğan Bayraktar, 17-25 Aralık soruşturmaları ile ilgili, 'Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur' demişti, Cemil Çiçek'le ilgili iddialarda da bulunmuştu

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek , kendisini de işaret eden eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın 17-25 Aralık soruşturmaları ile ilgili sözlerine ilişkin olarak, ' Bu dosyalar Yüce Divan’a gitmeliydi. Gitseydi ve bir karar çıksaydı, bugün bunlar konuşulmazdı' dedi.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında bakanların rüşvet aldığı iddiası üzerine yürütülen 17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın sözlerine ilişkin olarak Cemil Çiçek ile konuştu.

"Yüce Divan’da müspet ya da menfi bir karar çıkacaktı ve daha sağlıklı sonuçlanacaktı"

"Yüce Divan’da müspet ya da menfi bir karar çıkacaktı ve daha sağlıklı sonuçlanacaktı"

Pehlivan'ın aktardığına göre Çiçek şunları söyledi:

Erdoğan Bayraktar hakkındaki iddialar, diğer üç bakanınkinden ayrıydı. Biri bakanlık, diğer dosyalar ise Rıza Sarraf ile ilgiliydi. O dönem bu farkı konunun muhatabı olan herkese söyledim. Yapılan işlemlerin usule uygun olması için uyarılarımı yaptım. Zira, ayrı önergeler verilmeliydi.

Ama ben kimseye antipati ya da sempati üzerinden iş yapmam. Hukuk neyi emrediyorsa onu yaptım. Bayraktar ‘benim günahım yok’ demek istemiş. Ama ben kimsenin gerekçesi olmam.

Bu dosyalar Yüce Divan’a gitmeliydi. Gitseydi ve bir karar çıksaydı, bugün bunlar konuşulmazdı. Yüce Divan’da müspet ya da menfi bir karar çıkacaktı ve daha sağlıklı sonuçlanacaktı.

Burada bir nokta daha tartışılmalı. O da şu ki: Muhalefetin bile neden aylar sonra, ancak Mart 2014’te soruşturma önergesi verdiğidir.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
57
17
11
5
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
begonvila

Tahmin etmiştim, yarın çıkar biri buna ya FETÖ cü der, ya da tüm suçu buna yükleyip günah keçisi ilan eder demiştim. Bu yakında COVID den aniden ölürse şaşır... Devamını Gör

Resho

Bak bak nasıl da satıyorlar birbirlerini hemen. Bakın şu haber de geleceğin göstergesidir.

evilclown

devir onların devri olduğundan, hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini bildiklerinden rahat rahat konuşuyorlar. elbet devran dönecek. bu ülke irticacı zihniyetlerden... Devamını Gör