Cem Seymen'in Gençlere Verdiği Tavsiyelere Gençler Tepki Gösterdi

1.3bPAYLAŞIM

Ünlü televizyoncu Cem Seymen'in gençlere yönelik yaptığı paylaşımlar ters tepti. Gençler içini döktü.

Cem Seymen gençlerin umutsuzluğundan yakındı.

Gençlerin şikayetçi olduğunu öne sürdü.

Ancak tepkiler sert oldu.

Seymen'in önerileri gerçekçi bulunmadı.

Zor sorular!

Safasu isimli kullanıcı da güzel bir kıyaslama yapmış.

Ülke gerçekleri ağır.

'Elde telefon' meselesine de değinildi.

Gençlerin sıkıntıları farklı.

Kimse onlardan iyi bilemez.

Gerçek hayat konferanslardan farklı.

Yani...

Yazık...

Siz de bu konudaki düşüncelerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muhammet-aslan8

Doğru söylemiş, o elinde telefon olanlarda cevap vermiş. Cevap verenlerin çoğunluğu da kimliksiz.

arife-dervis

Kadılık yaptığı sırada Nasreddin Hoca’ya bir adam gelip başından geçen bir olayı anlatmış. Giderken sormuş: Haklı değil miyim Hocam ? "Haklısın," demiş Hoca. Biraz sonra başka biri gelmiş, aynı olayı kendi yorumuna göre anlatmış. Sonra sormuş: Haklı değil miyim Hocam ? Ona da : "Haklısın," demiş Hoca. Adam gittikten sonra karısı içerden seslenmiş : "Efendi ikisine de haklısın dedin, birisi haksız olmalı değil mi ?" dediğinde; "Sen de haklısın Hanım" demiş Hoca.

unforgivennx

geçti cennet vatan Türkiye günleri fırsatı olan kendini kurtarsın kardeşim buradan hiç bir şey olmaz bu memleketten yaş:19

kalem-kelam

Adam dediklerinde haklı. Çamur atmanın anlamı yok. O 45-55 yaş diye tiye aldığınız insanların yaşadığı imkansızlıkları yaşasanız götünüzden asarak intihar edersiniz kendinizi. Sanıyorsunuz ki adam imkanları doğduğunda eline verdiler de konuluyor. Götünüze zor gelen bir sey oldu mu hemen at çamuru devlete, orta yaşlı adamlara vs. Gençlerin %80i bomboş. Ellerinde telefon, sosyal medya maymunluğu dışında bir şey yok. Çık limon sat kardeşim, ama en iyi limonu sat. Aranan şey masabaşında bir iş. Oh ne güzel!

cumhur-clk

sadece bana şunu söyle ülkemizde o kadar üniversite mezunu işsiz parası olmayan anlamına gelir genelde bu kelime bilgin olsun varken neyi savunuyorsun? üniversite meszunuyum teecrübem var asgari ücretle çalış diyorlar. Neden? çünkü senin gibi kıtların böyle düşünceleri var. Ve 45 saat çalışma sadece büyük şirketlerde mümkün. Peki bu şartlarda haklı olan kim önceden 1 maaş ile 6-7 kişilik aile geçiniyordu şimdi sadece simit çaya yetmiyor o para masal anlatmadan önce buna cevap ver

tolga-aydin12

masal anlatan yok arkadaş, sen istihdamda kıtlık çekilen bir bölüm bitirmediysen c1 ingilizcenin manası da kalmıyor. 17-18 yaşında tercihini yaparken düşünecektin bazı şeyleri, bu ülkede AÖF dahil bilmem kaç tane universitede İİBF var; mezunları tezgahtarlık yapıyor. Ki, tezgahtarlık ta o insanların tercihi olmamakla birlikte alınlarının teri ile para kazanıyorlar. İsyanını dile getirirken de nazik olmanı tavsiye ederim. o yüzden 45-55 yaş arası insanlar için öyle "kıt" tabiri kullanamazsın.

tolga-aydin12

adamı parçalamaya gerek yok, boş gezenin boş kalfası o kadar çok insan var ki Türkiye'de...Nargile cafeleri, okey salonları full dolu; kim bu insanlar o zaman? Nargile ve okey kültürümüzü öğrenmeye gelmiş yabancılar mı? Ne derseniz deyin, insanımız boş, kendisini geliştirmiyor. Elinin altındaki internette neler neler var; anca karıya yürüyeyim, anca sapa hoş görüneyim. Ha, STK konusunda varsa yabancı dilin mesela A2/B1 ingilizcen, bir şekilde bir şeyler yaparsın ama bunun için de ekonomi lazım. Öf, bu memlekette hayat zor gerçekten.

cumhur-clk

ben c1 seviyesi ingilizce biliyorum 4 ay işsiz kaldım? 4 yılık üni meunuyum tecrübem var. ee ne gerek daha?

tolga-aydin12

kardeş, İTÜ makina mezunu bir arkadaşım var; 18 yıllık mühendis, anadil seviyesinde Rusca biliyor, malum ingilizcesi de var ve İstanbul'da teklif ettikleri maaş 1.800 TL...Türkiye'de emek vermiş, dirsek çürütmüş, belirli bir yere gelmiş birinin işi gerçekten çok zor. Sana da katılıyorum, zaten bu muhabbette belirli bir yere gelmiş olan insanlar için değil, kazma gelip kazma gitmekte yemin etmiş tipler için gelişti.

Görüş Bildir