Cem Seymen'in Gençlere Verdiği Tavsiyelere Gençler Tepki Gösterdi

-

Ünlü televizyoncu Cem Seymen'in gençlere yönelik yaptığı paylaşımlar ters tepti. Gençler içini döktü.

Cem Seymen gençlerin umutsuzluğundan yakındı.

Gençlerin şikayetçi olduğunu öne sürdü.

Ancak tepkiler sert oldu.

Seymen'in önerileri gerçekçi bulunmadı.

Zor sorular!

Safasu isimli kullanıcı da güzel bir kıyaslama yapmış.

Ülke gerçekleri ağır.

'Elde telefon' meselesine de değinildi.

Gençlerin sıkıntıları farklı.

Kimse onlardan iyi bilemez.

Gerçek hayat konferanslardan farklı.

Yani...

Yazık...

Siz de bu konudaki düşüncelerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaancngiz

geçti cennet vatan Türkiye günleri fırsatı olan kendini kurtarsın kardeşim buradan hiç bir şey olmaz bu memleketten yaş:19

kalem-kelam

Adam dediklerinde haklı. Çamur atmanın anlamı yok. O 45-55 yaş diye tiye aldığınız insanların yaşadığı imkansızlıkları yaşasanız götünüzden asarak intihar edersiniz kendinizi. Sanıyorsunuz ki adam imkanları doğduğunda eline verdiler de konuluyor. Götünüze zor gelen bir sey oldu mu hemen at çamuru devlete, orta yaşlı adamlara vs. Gençlerin %80i bomboş. Ellerinde telefon, sosyal medya maymunluğu dışında bir şey yok. Çık limon sat kardeşim, ama en iyi limonu sat. Aranan şey masabaşında bir iş. Oh ne güzel!

cumhur-clk

sadece bana şunu söyle ülkemizde o kadar üniversite mezunu işsiz parası olmayan anlamına gelir genelde bu kelime bilgin olsun varken neyi savunuyorsun? üniversite meszunuyum teecrübem var asgari ücretle çalış diyorlar. Neden? çünkü senin gibi kıtların böyle düşünceleri var. Ve 45 saat çalışma sadece büyük şirketlerde mümkün. Peki bu şartlarda haklı olan kim önceden 1 maaş ile 6-7 kişilik aile geçiniyordu şimdi sadece simit çaya yetmiyor o para masal anlatmadan önce buna cevap ver

tolga-aydin12

adamı parçalamaya gerek yok, boş gezenin boş kalfası o kadar çok insan var ki Türkiye'de...Nargile cafeleri, okey salonları full dolu; kim bu insanlar o zaman? Nargile ve okey kültürümüzü öğrenmeye gelmiş yabancılar mı? Ne derseniz deyin, insanımız boş, kendisini geliştirmiyor. Elinin altındaki internette neler neler var; anca karıya yürüyeyim, anca sapa hoş görüneyim. Ha, STK konusunda varsa yabancı dilin mesela A2/B1 ingilizcen, bir şekilde bir şeyler yaparsın ama bunun için de ekonomi lazım. Öf, bu memlekette hayat zor gerçekten.

cumhur-clk

ben c1 seviyesi ingilizce biliyorum 4 ay işsiz kaldım? 4 yılık üni meunuyum tecrübem var. ee ne gerek daha?

ercy

Cem Seymen kim amk? Asgari ücretle haftanın 6 günü günde 12 saat çalış, bak bakalım oluyor mu olmuyor mu... O elimizdeki telefon olmasa buradan bunu görüp sana sövemeyecektim mesela, bu da bir şey! Göt lalesi dalyarak!!!

enk-capital

Türkiye'de yaşadığını unutmuş galiba.

Görüş Bildir