Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cem Adrian'ın Bu Dünya'ya Fazla Olduğunun 10 Kanıtı

-
Abone ol

Cem Adrian...

Cem Adrian...

Cem Adrian diyince çoğumuzun aklına "down tempo" şarkıları, muhteşem sesi ve şarkıları gelir. Peki Cem Adrian'ı bu kadar özel yapan nedir?

1. 5 oktavlık ve dünya üzerinde çok az insanda var olan o muhteşem sesi.

Evet yanlış okumadınız! 5 Oktavlık bir ses aralığı var. Tabi ki bu 5 oktav ile şarkı söylemesi mümkün değil fakat dünya üzerinde sesi bu kadar güçlü olup, 5 Oktava kadar yükselebilen çok az insan var.

2. Derdi hiçbir zaman ünlü olmak ve tanınmak değildi.

Cem Adrian'ı yakından takip eden herkes bilir ki asla böyle bir amacı yoktur. Türkiye'de şarkı söyleyen herkes kendini sanatçı sanıyorken ve peşinden insanları sürüklüyorken, gerçekten sesiyle, duruşuyla ve sanatıyla sanatçı olan nadir insanlardandır Cem Adrian.

3. Aptal kutusu televizyon

Cem Adrian'ı magazinlerde veya saçma sapan talk showlarda göreniniz var mı? Muhtemelen yoktur. Çünkü Cem Adrian, televizyonun insanları aptallaştırdığını ve gereksiz olduğunu her daim savunmuştur. Özel hayatını ise gerçekten olması gerektiği gibi muhafaza etmeyi başarmıştır. Magazinlere çıkmak için yapmadığı şey kalmayan şebeklerin ne kadar ikiyüzlü olduğunu bu sanatçı tavrı ile bizlere her daim göstermiştir.

4. O her daim şık.

Cem Adrian gerçekten bir sanatçının her zaman seyircisine saygı duyması gerektiğini şıklığıyla yüzümüze vuran eşsiz insan.

5. Türkiye'nin şüphesiz en iyi canlı performans sanatçısıdır.

6. Şarkılarından tek bir cümle seçip üzerine kitap yazabilirsiniz.

Gerçekten bu kadar iyi söz yazan sanatçı Türkiye'de bir elin parmaklarını geçmez. Her şarkısında farklı bir duygu, bir yandan metanet, bir yandan acıma, bir yandan sevgi. Tüm duyguları harmanlayan ve içimizde kalanları sözlere döken muhteşem insan.

7. Bu kadar sempatik olmak zorunda değilsin.

8. Olması gerektiği gibi.

Ezilenin yanında, diktanın karşısında. Hayvan sever ,doğa dostu, insan gibi insan Cem Adrian.

9. Şeker prens ve tuz kral

Gökkuşağı'nın 8. rengini gören adam. Her zaman sevilmeyi, sevmeyi ve insan kalmayı, ötekileştirmemeyi savunan insan.

10. Abartıdan uzak ve duyguyu geçirmeyi hedefleyen samimi klipleri

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
baris-demiroglu1

Candır Cem Adrian Can!

19pelindemirelli07

Çünkü o Tuz Kral!

Görüş Bildir