Canlı Yayında Başlayan Tartışmada İkinci Perde: Metiner, Soylu'nun Trolleri Olduğunu Söyledi

 > 
37PAYLAŞIM

Dün akşam CNN Türk yayınında tartışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, karşılıklı attıkları tweet'lerle tartışmayı sürdürüyor. 

İçişleri Bakanı Soylu ve eski AKP'li vekil Mehmet Metiner, dünkü CNN Türk yayınında FETÖ nedeniyle tartışmıştı.

Metiner'in "elimizde isimler var" diyerek 'FETÖ' mensuplarının göreve getirildiğini iddia etmesi üzerine yayına bağlanan Soylu, "Televizyon kanallarında bizim arkadaşlarımızın 'elimizde isimler var' demesini de kendime hakaret kabul ediyorum,"demişti.

Detaylar için 👇

Canlı Yayında Süleyman Soylu - Mehmet Metiner Tartışması: 'Biz Şamar Oğlanı mıyız ya?' - onedio.com
Canlı Yayında Süleyman Soylu - Mehmet Metiner Tartışması: 'Biz Şamar Oğlanı mıyız ya?' - onedio.com

Tartışmayı bugün sosyal medyaya taşıyan isim, iki sayfalık açıklamasıyla Metiner oldu 👇 İçişleri Bakanlığı Müşaviri için "karakter yoksunu" ifadesini kullanan Metiner, "Hiçbir bakanın, 'Terörle şöyle mücadele ediyorum, ölüm riskiyle karşı karşıyayım' deme hakkı yoktur" dedi.

“Cumartesi akşamı CNN Türk’te katıldığım programda asla partimi ve hükümetimi eleştirmedim. Tam tersine her zamanki gibi yüreklice savundum." sözleriyle başlayan Metiner’in açıklamasından bazı noktalar şöyle:

  • Süleyman Soylu’nun adını anmadığım gibi kendisine ve bakanlığına yönelik bir eleştiride bulunmadım. Benimkisi FETÖ bulaşığı isimler konusundan her zamankinden daha duyarlı ve dikkatli olunması gerektiğine dair yaptığım kardeşane/dostane bir uyarıydı. 

  • Bu sözlerimi kim Bakan Soylu’ya ne şekilde aktardı bilmiyorum. Ama Bakanlık Müşaviri sıfatını taşıyan karakter yoksunu birinin şahsıma dair attığı tweet o kişinin kim olduğunu ortaya koyuyor. Soylu’nun hangi müşavirlerle çalıştığına bakılırsa ne dediğim anlaşılır. 

  • Kendini överek söze başlamasından üzüldüm. “Risk içinde yaşıyorum!” diye başlayan cümleler kurması üzüntü vericiydi. 

  • Bakan Soylu’nun partimi ve Reis’in hükümetini bana karşı savunur gibi yapıp suçlamalar yapması çok ağrıma gitti. Daha da ağrıma giden ve beni ziyadesiyle üzen Soylu yandaşları olarak bilinen trollerin şahsıma yönelik itibar suikastine girişmeleriydi. 

  • Hiçbir bakanın, “Terörle şöyle mücadele ediyorum, ölüm riskiyle karşı karşıyayım” deme hakkı yoktur. 

  • Defalarca söylediğim bir hususu belirtmek isterim ki ben ölümüne Reis’çiyim. Reis’ten dolayı AK Partiliyim. 

  • Başarılarını takdir ettiğim Bakan Soylu keşke zaafına yenik düşüp öyle bir tartışma/kavga görüntüsünün oluşmasına sebebiyet vermeseydi. 

  • Benim trollerim yok. Mensup olduğum bir cemaat, dernek, vakıf ve tarikat yok. Sağ olsunlar seven dostlarımız var.

Soylu ise Metiner'in açıklamasına cevap olarak Bakara Suresi'nin 10. ayetini paylaştı: "Kalplerinde bir bozukluk vardır..."

Metiner'in yanıtı ise şöyle oldu: "O ayeti kerimeyi bana atfen kullanmanız kalbinizin tamire ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Resmi danışmanlarınız ve trollerinizle yaptığınız şey size de partimize de davamıza zarar veriyor."

Metiner son olarak bu paylaşımı yaptı. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir