Canan Karatay 'Vegan, Tahıl Beyinli Demektir' Dedi ve Ekledi: 'Hastalık Olduğunu Düşünüyorum'

-

Prof. Dr. Canan Karatay'dan her türlü hayvansal ürün tüketimini hayatlarından çıkartan veganları kızdıracak bir açıklama geldi. Karatay veganlar için, 'Vegan demek tahıl beyinli demek. Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlığın hastalık olduğunu düşünüyorum' ifadelerini kullandı. 

Canan Karatay, 'neleri tüketmemiz gerek?' konusunda yaptığı açıklamalarla sıkça gündeme geliyor.

Karatay'ın son yaptığı açıklamaların hedefinde ise veganlar var: 'Hastalık olduğunu düşünüyorum.'

Habertürk'te yayımlanan Akşam Haberleri programına katılan Karatay veganlar için "Tahıl hayvan yemidir. İnsan vücudu tahılları kullanmaya programlanmamıştır. Tahıl yersek koyun gibi oluruz. Tahıl yersek tahıl beyni oluruz. Vegan demek tahıl beyni demek. Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlığın hastalık olduğunu düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Karatay, "İthal kuruyemiş yenmemeli. Kurubaklagiller çok önemli. Mutlaka yenmeli. Kurubaklagiller tahıl değildir." diye konuştu.

Türkiye'deki 16 firmanın tuzunda tespit edilen mikroplastik de Karatay'ın gündemindeydi.

Soframızdaki Gizli Tehlike: Türkiye'deki 16 Firmanın Tuzunda Mikroplastik Tespit Edildi - onedio.com
Soframızdaki Gizli Tehlike: Türkiye'deki 16 Firmanın Tuzunda Mikroplastik Tespit Edildi - onedio.com

'Sofra tuzu tehlikeli fakat tuzsuz hayat olmaz...'

Canan Karatay, "Öğütülmemiş, rafine olmamış kaya tuzu... Kristale bir şey bulaşmaz. Tuz tüketmezsek hayat olmaz. Bütün sinir sistemimizin iletisindeki her şeyin altında tuz var. Tuz olmazsa hiçbir organımız çalışmaz. " diye konuştu.

Karatay, "Tuzsuz kalmak kalp krizi ve felç yapabilir. Sofra tuzu tehlikelidir. İşlem görüyor. Tuz çok önemli bir madde. Rafine edilmesi lazım. Tansiyonu yükselten şekerdir. Tuzsuz hayat olmaz. " dedi.

Karatay, "Kaya tuzu ile suyu içebilirsiniz. Bu sağlıklı. Asit yapan şekerdir, ekmektir, undur, şekerli ve gazlı içeceklerdir." dedi

Karatay'ın açıklamalarına sosyal medyadan farklı tepkiler geldi 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir