Canan Karatay'ın Heykeli Dikilecek

 > 
104PAYLAŞIM

Mersin Mut İlçesi Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Prof. Dr. Canan Karatay'ın heykelini dikmeyi planladıklarını söyledi. İlçelerinin tarımsal üretimde Türkiye'de en önde geldiğini fakat tanıtım konusunda eksiklik yaşadıklarını belirten Yılmaz, "eğer kabul ederse elinde zeytin veya zeytinyağı olan bir Canan Karatay heykeli dikmek istiyoruz" dedi.

Başkan Nebi Yılmaz, geçen yıl ilçede düzenlenen Zeytincilik Sempozyumu'na katılan Prof. Dr. Canan Karatay'ın bu yıl yine davet edileceğini söyledi.

Mut İlçesi'nin tanıtım eksikliği olduğunu belirten Yılmaz, "İlçemiz tarımsal üretim alanında, ürettiği ürünlerin kalitesiyle ülkemizde bir numara. Bu kadar kaliteli ve özel ürünlerin üretildiği ilçemizi ne yazık ki tanıtım eksiğimiz var. Bu yıl düzenleyeceğimiz Zeytincilik Sempozyumu'na Prof. Dr. Canan Karatay'ı davet edeceğiz. Eğer kendileri kabul ederlerse bir ellerinde zeytin ve zeytinyağının olduğu bir heykelini yaptırarak Mut'a dikmek istiyoruz" dedi.

Karatay ile görüşmelerin en kısa zamanda yapılacağını söyleyen Başkan Yılmaz, sonucu Mut halkıyla paylaşacaklarını söyledi.

  • DHA
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir