Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çağımızın Görünmeyen Ama Çığ Gibi Büyüyen Bir Hastalığı Olan Yalnızlığın En Büyük Zararını Engelleyebilirsiniz!

-

Çağımızın görünmeyen ama çığ gibi büyüyen hastalığı gün geçtikçe hepimizin korkulu rüyası olup bedenimizi sarmaşık gibi sarıyor. "Ne olabilir?" diye düşündüğünüzü tahmin edebiliyorum. Aslında cevap basit: "Yalnızlık!"

Yalnızlıktan içten içe hepimiz korksak da kimi zaman da ona muhtacız aslında... Bu ikilem arasında sıkışıp kalırken uzun süren yalnızlığın insan üzerinde ne gibi fiziki rahatsızlıklar oluşturduğunu biliyor musunuz?

Business Insider'dan sizler için derlediğimiz bu içerik sayesinde yalnızlığın en büyük zararını engelleme fırsatını yakalayacaksınız!

Kaynak: http://www.businessinsider.com/lonelines...

Yalnızlık kalbe ciddi zararlar veriyor.

Kalbimiz yaşadığımız duygusal olaylara önemli ölçüde cevap vermekte. Örneğin, kalp kırıklığı yaşamak ya da çok üzülmek göğüs ağrısı ve kalp kaslarının çalışma bozukluğunu tetikliyor.

Aynı zamanda araştırmalara göre alkol ya da uyuşturucu kullanan yalnız insanların erken kalp krizi geçirme riski de daha yüksek.

Beyne olan zararı da göz ardı edilemez...

Araştırmalara göre kendini yalnız hisseden insanların depresyona girme ihtimali normal insanlardan 3 kat daha fazla!

Yalnızlık 2 kat daha fazla erken ölüm riski yaratıyor!

Sosyal ilişkileri kuvvetli olmayan insanlar günde 15 sigara içen insanla aynı erken ölüm riskini taşıyor. Aynı zamanda kendini yalnız hisseden kalp hastalarının da ölüm riski daha yüksek.

Yalnız olan insanların hayat kalitesi daha düşük...

Uzmanlara göre yalnız yaşayan insanlar kendi kendilerine bakmak zorunda oldukları için hayat kaliteleri normal insanlara göre daha düşük. Bunun sebebi olarak da yalnız yaşayan insanların yaşam tarzı olarak görülüyor.

Peki siz yalnız mısınız?

Yalnızım diyorsunuz ama yalnız olmak ile tek başına olmak arasındaki farkı biliyor musunuz?

Aslında yalnızlık gerçek değildir kendinizi yalnız olduğunuza inandırdığınızdan kaynaklanır yalnız hissetmek. Tek başınızayken bile mutsuz ve eksik hissediyorsanız siz yalnız değilsiniz sadece tek başınıza olmayı seçmişsiniz.

Belki yalnızım diyorsunuz ama aslında değilsiniz!

Hayatınıza baktığınız zaman tek başınıza kaldığınızda kendi benliğinizle keyifli zaman geçirdiğinizi anımsayacaksınız. Aslında yalnız değilsiniz çünkü doğumunuzdan itibaren her an size iç sesiniz eşlik etti...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hiddentaehyungie

ha ha çok moralim yerine geldi evet.Saçmalamayı keser misin?Ve beni şizofren yerine koymayı?

tobehonest..

bilinç ile yalnızlık doğru orantılı.

tylerdurdenoglu

👍🏻

atticus-fetch

ben hep 100 Euro'luk alıyorum. sıkıntı kalmıyor.

ozturk-sadri-alisik

heee yalnızlık yalnızlık, ben seçtim doğruya, yalnız başıma kalmayı inan olsun ben seçtim, çirkinlik sebebine değil yani, ulan sanki sevenimiz olduda bizmi iteledik

Başlıklar

Uyuşturucu
Görüş Bildir